3 screenery, které musíte zkusit při hledání zajímavých akcií

Binární opce Akademie, analýza 3 screenery, které musíte zkusit při hledání zajímavých akcií


Na světe existuje tisíce společností, které můžete na burze obchodovat. Pouze několik z nich je ovšem natolik zajímavých, aby do nich člověk investoval. A protože je velmi obtížné zjistit jaké akcie jsou aktuálně ty nejzajímavější, tak používáme tzv. screenery. Ty nám pomohou zúžit seznam akcií podle našich kritérií. Kvalita těchto screeneru se výrazně liší, my jsme pro vás vybrali ty 3 nejlepší screenery dostupné na trhu.

K čemu slouží screener? 

Screener vám umožnuje filtrovat mezi akciemi při snaze najít ty nejlepší obchodní příležitosti. Můžete si nastavit specifická kritéria, která daná akcie musí splnovat, aby se vám zobrazila na stránce s výsledky. Chcete zjistit, které akcie se dnes změnili nejvíce? Nebo možná snad akcie, které zveřejní v několika následujících dnech výdělky společnosti? Se screenerem to není žádný problém…

Následující screenery byli pečlivě vybírány. Při jejich hledání jsme se soustředili na poplatky za používání programu a na jejich použitelnost a funkcionalitu. Screenery museli také rovněž nabízet rozsáhlý filter kritérií jak pro fundamentální, tak i technickou analýzu.

Finviz.com – Jednoduchý, efektivní a zdarma

Jako úplně nejlepší screener jsem zvolil Finviz.com. Přestože jeho používání je velmi snadné, nabízí  široké spektrum kritérií, podle kterého lze akcie vyhledávat. Po přejití na stránky zamiřte do záložky „screener“, kterou naleznete v horním menu stránky. Zde můžete akcie filtrovat podle tržní kapitalizace, objemu obchodů, sektoru, nebo dalších asi dvou desítek dalších aspektů. Jakmile najdete seznam zajímavých akcií splňující vaše kritérie, můžete si jednotlivé akcie rozkliknout a podívat se na podrobnější informace o společnosti. Zde naleznete rozsáhlé informace o vybrané firmě i spolu s grafem a aktuálními zprávami. Ty jsou poskytování od renomovaných portálu jako je thestreet.com, marketwatch.com a mnoho dalších. Jakákoliv publikována novinka na podobném portálu se ihned zobrazí na stránce dané akcie. Finviz je tak možné využívat i jako dobrý zdroj fundamentálních zpráv.

StockRover – Akcie a ti další – Zdarma

Jako druhý nejlepší screener je v našem seznamu stockrover. Pro nalezení screeneru klikněte na záložku „markets“ v horním menu. Samotný software má spoustu funkcí, z kterých může těžit nejen obchodník akcií. StockRover nabízí podobné spektrum filtrů jako Finviz, můžete zde ale také například sledovat které akcie jsou kupovány jakým hedgeovým fondem. Kromě akcií zde mohou obchodníci také monitorovat komodity, ETF deriváty a dluhopisy. Většina funkcí je zdarma, po chvíli používání je po vás požadováno, abyste si vytvořili alespoň účet zdarma. Tato verze účtu vám umožní používat většinu funkcí screeneru.

Paststat.com – Rozsáhlé možnosti nastavení, ale ne zdarma  

Tento screener nabízí tolik možností, že nebudete vědět kterou dříve zvolit. Chcete najít všechny akcie u kterých RSI indikátor přesáhl hodnotu 70? Anebo akcie, které mají po sobě jdoucích 5 zelených svíček? Se stránkou Pastat jednoduše můžete. Rozhodněte se jaká nastavení jsou pro vás důležité a upravte si screener dle potřeb. Pokud nevíte jaké informace sledovat, můžete používat levé menu stránky. Zde klikněte například na „1 month performance %“ a sledujte kolik akcií se za poslední měsíc změnilo o +10%, +20%, +30%,+40%, +50%, nebo o -10%, -20%, -30%,-40%, -50%. Jedná se o jeden z nejlepších screeneru na trhu, bohužel je ale placený a tak je v našem hodnocení na třetím místě. Screener lze používat každý den pro 5 vyhledávání zdarma. Po vyčerpání tohoto limitu si je možné zaplatit neomezený přístup za 99 dolarů měsíčně.

A jaký screener používáte VY? Je pro vás tento nástroj novinkou? Sdělte své zkušenosti a názory v diskuzi níže.  

3 screenery, které musíte zkusit při hledání zajímavých akcií
5 (100%) 2 votes

Autor: Michal

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

IQ Option nabízí aktuálně nejvyšší výnosy z binárních opcích na trhu.

Obchodovat zde lze už od vkladu 10$, min. obchod je pak od 1$.

Číst recenzi pro více informací

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com