Binární opce a daně

Binární opce články Binární opce a daně


binarni-opce-dane

Nevíte, jak se binární opce musejí danit? Vydělali jste v letošním roce z obchodování a chcete ho korektně zdanit? Poradíme Vám, jak na to !

 
 
Stejně tak jako všechny jiné výdělky, tak i peníze vydělané z binárních opce se musejí danit. Výdělky z binárních opcí se řadí do kategorie tzv. ostatních příjmů, které mají stanovenou 15% sazbu. Na jejich korektní danění nemusíte být živnostník, ani žádný podnikatel. Pouze na začátku nového roku podáte daňové přiznání ve kterém uvedete výdělky z binárního obchodování. Toto přiznání se týká všech osob žijící na území České i Slovenské republiky, které cokoliv z binárních opcí za poslední rok vydělali.

Daní se ovšem pouze čistý zisk. Co to pro vás tedy znamená? Znamená to, že nejen že se vás v případě ztráty daň netýká, ale také že nedaníte peníze, které jste k brokerovi vložili z vlastní kapsy.

Jednoduchý příklad danění

Následující příklad Vám jednoduše osvětlí, co vše byste měli danit. Řekněme tedy, že Váš počáteční vklad činil 200$ a během roku jste vydělal/a 1200$, ale také zároveň prodělal/a 500$. Základ daně budete tedy počítat z částky 500$ (1200-500-200).

Jak zdanit zisk z binárních opcí

Jak už bylo zmíněno, tak zisk z binárních opcí se daní 15% sazbou a podle paragrafu §10 patří mezi „Ostatní příjmy. Zdravotní ani sociální pojištění se ze zisku z binárních opcí neplatí, takže výpočet částky, kterou musíme odevzdat státu je velmi jednoduchý. (Čistý zisk * 0,15). Na obchodování binárních opcí nepotřebujete živnostenský list, ale vždy nesmíte zapomenout ve vašem daňovém přiznání uvést tento výdělek, který napíšete do kolonky ostatních příjmů. Pokud doposud daňové přiznání nepodáváte, tak se vždy odevzdává nejpozději do konce března následujícího roku. Pokud tedy například v roce 2017 vyděláte 60 000, tak na začátku roku 2018 zaplatíte cca 9 000 Kč na dani z ostatních příjmů.

Binární opce a daně
5 (100%) 2 votes

Autor: Michal

3 komentářů ke článku “Binární opce a daně

 1. Dobrý den, jsem student (sociální a zdravotní platí škola) a začal jsem s obchodováním na iq option na krátkou dobu expirace (turbo mode 1. min). Zajímá mě Jestli mám jako student nárok na daňové úlevy , Zdali si soc. a zdrav. pojištění budu muset začít platit sám pokud budu mít roční příjem např: 100 000 kč pokud se jedná o samostatnou (hlavní nebo vedlejší činnost?) nebo kolik vlastně mohu vydělat aniž bych přišel o soc. a zdrav. od školy? a když budu podávat daňové přiznání, musím doložit všechny proběhnuté obchody (historii od brokera, přece jen jich bude stovky při minutové expiraci i kdybych „hrál“ jen hodinu denně), nebo jestli stačí napsat že jsem dal základní vklad 200 dolaru zhodnotil na cca 4 100 dolarů čili základ pro výpočet daně by byl 3 900 dolarů. Platí tento odpočet vkladu i pro zdroje ze zahraničí? Přece jen iq option je firma se sídlem na Kypru. Změní se něco když po škole půjdu na pracák nebo do zaměstnání? Děkuji za odpověď.

  1. Dobrý den,
   Zálohy na sociální a zdravotní za vás bude platit zatím škola, vy tedy zaplatíte 15% dan z ostatních příjmu, která se platí ke konci roku plus ještě podle toho kolik vyděláte budete ke konci roku také doplácet zdravotní a sociální. Při jeho podání určitě nebudete dokládat historii od brokera, pouze budete uvádět váš čistý zisk. Odpočet ostatních přijmů platí i pro zahraniční příjmy. V případě, že byste vydělával 100 000 kč ročně, tak byste na úřadu práce určitě nemohl být a musel byste si založit živnostenský list. V situaci, kdy byste byl v zaměstnání, tak by za vás sociální a zdravotní platil zaměstnavatel a vy byste opět pouze uváděl příjem z obchodování ke konci roku v ostatních příjmech.

   1. Je to pouze pro kontrolu, zda jsem to pochopil správně. Pokud bych, pouze teoreticky, vydělával na binárních opcích více jak 100 000 kč/rok, jsem povinen si zařídit živnostencký list? Měl jsem za to, že stačí tedy jednou za rok přiznat příjem.
    Omlouvám se za nejspíše stupidní dotaz. Přeji hezký den

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

IQ Option nabízí aktuálně nejvyšší výnosy z binárních opcích na trhu.

Obchodovat zde lze už od vkladu 10$, min. obchod je pak od 1$.

Číst recenzi pro více informací

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com