Bollinger Bands

Binární opce Akademie Bollinger Bands


Bollingerovo-pasmo

Seznámení s technickým indikátorem Bollinger Bands v praxi. K níže uvedené strategie budeme používat stochastic oscilátor jako potvrzovací indikátor.

 

 

 
Bollinger Bands, nebo také Bollingerova pásma je trendový ukazatel používaný v technické analýze. Tento indikátor, který je také někdy znám pouze pod zkratkou BB umožňuje vizualizovat volatilitu (míru kolísání hodnoty aktiva) a relativní cenovou úroveň v určitém období.

Pokud se cena dostane mimo Bollinger Band pásmo, tak se jedná o speciální situaci, která značí, že na trhu nastala jedna ze 2 následujících situací. Bud je trh přeprodaný (oversold) a nebo v opačném stavu je naopak překoupený (overbought). V takovémto případě bud opci nakupujeme, nebo prodáváme. Pokud se cena aktiva dostane nad horní pásmo BB, tak se jedná o signál, kdy bychom měli uvažovat o prodeji opce (Put). V opačném případě, pokud se dostane pod hranici BB, tak uvažujeme o nákupu opce (Call).

Použití Bollingerova pásma v praxi

Stejně, tak jako u předešlých strategií zaměřených na technickou analýzu budeme v naší ukázce používat webovou službu FreeStockcharts.com. (Přejít na recenzi FreeStockCharts). Kromě Bollingerova pásma budeme také používat doplňující (potvrzující) stochastic oscilátor. Pokud tedy nevíte, co to stochastic indikátor je, tak prosím přejděte na výše zminovaný článek. Momentálně byste měli mít otevřený nějaký program, nebo službu na technickou analýzu spolu s nastaveným stochastic oscilátorem. K němu si velmi jednoduše přidáme BB následujícím způsobem. Klikneme na přidat indikátor a vybere si Bollinger Bands ®, poté zvolíme graf na který ho chceme umístit. V našem případě vybereme historii ceny (price history)

Strategie s Bollinger Bands

Poté, co máme vytvořené grafy, tak se rovnou pustíme do naší strategie s BB a potvrzujícím stochastic oscilátorem. Jak jste si možná všimli, tak většina svíček se nachází přímo v Bollingerovu pásmu. Těch si ovšem moc všímat nebudeme a zaměříme se především na ty, co jsou vně. Naše strategie je tedy následující. Počkáme, jakmile se svíčka začne dostávat přes okraj BB (nezáleží na tom, jestli v horním, nebo v dolním pásmu). V obou případech počkáme na ukončení svíčky a zároveň také zkonntrolujeme hodnotu na stochastic oscilátoru. Jakmile se nám obě tvrzení potvrdí, tak začneme opce nakupovat nebo prodávat.

Začátek obchoduje je označen modrou šipkou
Začátek obchoduje je označen modrou šipkou. Zelenou vertikální čárou je označena aktuální hodnota na stochastic oscilátoru při vstupu do obchodu.

Souhrnný princip BB

Pokud se stochastic oscilátor dostal pod úrověn 20 a alespoň část svíčky se nenachází v BB, tak bychom měli uvažovat o případném nákupu opce.
Pokud se stochastic oscilátor dostal nad úrověn 80 a alespoň část svíčky se nenachází v BB, tak bychom měli uvažovat o případném prodeji opce.

 

Předchozí článek:

 

Bollinger Bands
Hodnocení článku

Tagged , ,

Autor: Michal

2 komentářů ke článku “Bollinger Bands

    1. Dobrý den, záleží od trhu který obchodujete. Já měl s tímto indikátorem nejlepší výsledky s expirací 5 až 10 minut. Doporučuji vyzkoušet různé časové rámce na demu, abyste si byl jist, že dosáhnete těch nejlepších možných výsledků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

IQ Option nabízí aktuálně nejvyšší výnosy z binárních opcích na trhu.

Obchodovat zde lze už od vkladu 10$, min. obchod je pak od 1$.

Číst recenzi pro více informací

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com