Druhy binárních opcí

Binární opce články Druhy binárních opcí


High/Low a Call/Put opce

Tento druh opcí je základním typem binárního obchodování a vytvoření takového obchodu je velmi jednoduché. Jediné, co Vaším úkolem je rozhodnout, zdali hodnota podkladového aktiva bude vyšší, nebo nižší v době expirace. Pokud si to ukážeme na příkladu, tak to může vypadat následovně. Koupím opci EUR/USD (volím tedy směr Nahoru) u které je momentální cena stanovena na 1.24231. A já mohu předpokládat, že hodnota této opce bude za 36 minut a 38 vteřin vyšší, než  je nyní. V případě, že se hodnota za tuto dobu posune třeba i jen na 1.24232, tak je můj obchod úspěšný a já vydělám fixní částku (75-85%). V opačném případě ztrácím částku, kterou jsem do obchodu vložil. High/Low opce jsou nejoblíbenějším druhem opcí, díky své jednoduchosti a míře rizika.

  • Používané názvy v obchodních platformách: Call/Put, Up/Down, Nahoru/Dolů
  • Výnosy: 70-85%
  • Riziko: Nejnižší (v porovnání s ostatními druhy opcí)

 

binarni-obchodovani

 

Touch / No Touch

Při obchodování Touch/ No touch opcí předpovídáme, jestli se hodnota opce dotkne (Touch), nebo nedotkne (No Touch) specifické hranice do určitého času.

U Touch opce máme opět na výběr směry Nahoru a Dolů. Pokud zvolíme směr Nahoru, tak předpokládáme, že hodnota opce se dostane nad horní hranici pásma. Při volbě dolů zase naopak, že se dostane pod spodní hranici. Výhodou Touch opcí je, že pokud se hodnota opce dostanete alespoň jednou přes Vaše pásmo, tak se obchod automaticky uzavře jako zisková investice a vy nemusíte čekat do konce expirační doby.

Pokud vybereme No Touch opce (Žádný touch), tak se nám opět zobrazí 2 směry – Nahoru a Dolů. V případě, že zvolíme směr Nahoru, tak předpovídáme, že cena nepřekročí horní hranici pásma. Při zvolení směru Dolů, předpokládáme, že se cena nedostane pod dolní hranici pásma. U No touch opcí musíme čekat až do konce expirační lhůty. Může ovšem dojít k předčasnému ukončení, pokud jsme zvolili investici Dolů a cena překročila spodní hranici, anebo naopak pokud jsme zvolili investici směrem Nahoru a cena opce překročili horní hranici.

 

  • Používané názvy v obchodních platformách: Touch / No Touch, Above / Below
  • Výnosy: 70%
  • Riziko: Vysoké

 

touch-no-touch-opce

One Touch

Jedná se o téměř stejný typ jako jsou Touch opce, jediný rozdíl je akorát v tom, že spodní i horní hranice je u One Touch opcí velmi daleko od aktuální hodnoty. Zisky z obchodování one touch opcí jsou velmi vysoké, můžete tak získat až 550% z investice, kterou jste do obchodu vložili. Jejich obchodování je ovšem velmi rizikové a to z jednoho prostého důvodu, hranice jsou určeny velmi daleko od aktuální hodnoty opce.

 

  • Výnosy: 250%-550%
  • Riziko: Velmi vysoké

one-touch

Minutové opce

Jedná se o druh binárních opcí, jako jsou HIGH/LOW opce. Jediný rozdíl spočívá v tom, že výsledek uzavřeného obchodu víme již během 1, 2 až 5 minut od nákupu/prodeje opce. Jedná se o nejrychlejší způsob obchodování s binárními opcemi.

 

Předchozí článek:
Následující článek:

 

Druhy binárních opcí
Hodnocení článku

Tagged , , , , , , ,

Autor: Michal

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

IQ Option nabízí aktuálně nejvyšší výnosy z binárních opcích na trhu.

Obchodovat zde lze už od vkladu 10$, min. obchod je pak od 1$.

Číst recenzi pro více informací

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com