Jak obchodovat klasické opce u IQ Option

Binární opce Brokeři, články Jak obchodovat klasické opce u IQ Option


IQ-Option-logo

Oblíbený binární broker IQ Option se rozhodl své služby rozšířit o klasické opce. Dnes si povíme, jak fungují a jak je lze obchodovat.

 

Klasické opce nabízeny u IQ Option jsou zjednodušenou verzí vanilla opcí. Ty lze u brokera obchodovat pouze, pokud je otevřená americká burza, k obchodování je přístupných celkem 500 akciových titulů.  U běžných brokerů nabízejících klasické opce je možné obchodovat jen při zakoupení alespoň 100 opcí, zde se setkáváme s možností obchodovat i pouze s 1 opcí.

Pokud se ptáte, jaké jsou zásadní rozdíly mezi binárními opcemi a klasickými opcemi, tak je jich hned několik. Jednak u klasických opcí nejsou nikterak omezeny výnosy, takže můžete i z opce za pár dolarů získat třeba desetinásobný zisk. A také ten, že můžete z obchodu kdykoliv vystoupit, a to bez jakéhokoliv postihu. Na expiraci obchodu tedy není nutné čekat. Hlavní výhoda binárních opcí, že nemůžete prohrát více, než do obchodu investujete zůstává i u klasických opcí.

V rámci promo akce ke spuštění těchto opcí se jejich obchodování obejde bez jakýchkoliv poplatků, a to po dobu celých 3 měsíců. tak nebude mít žádný zisk z jejich obchodování. Po uplynutí této lhůty by měli být nastaveny minimální poplatky. Zdali to tak bude vás budeme ještě informovat.

Strike cena

U vašich obchodů si můžete určovat tzv. strike cenu. Jedná se o cenu, která rozhoduje o riziku vašeho obchodu a o případném zisku. Obchodníci volí takovou cenovou hladinu, o které si myslí, že aktivum bude schopné dosáhnout, nebo přesáhnout do expirační doby.  Zde můžete mít celkem až 5 možností strike ceny, záleží ale na aktivu. Čím blíž je trh od strike ceny, tím dražší cena opce bude. Opačně, čím blíž je cena aktiva od strike ceny, tím levnější opce bude. Takto kontrolujete i rizikovost vašich obchodů, protože čím nižší strike cena je, tím je i méně riziková.

Cena klasické opce

Cena vašeho obchodu se odvíjí od výše počtu opcí, které nakoupíte. Vytvořit lze obchody i pouze s 1 opcí, ta stojí kolem 1 dolaru. U každé opce zaplatíte za vytvoření obchodu jinou hodnotu. Záleží na tom, jak daleko se zrovna nachází od aktuální tržní ceny. Můžete mít tedy aktivum u kterého stojí nejlevnější 1 „call“ opce pouhých 0,18 $ (při nastavené vysoké strike ceně) a nejdražší 1 call opce 0,97$. Vše se opět odvíjí od vaší strike ceny. Doporučuji se podívat na všechny 3 screenshoty pro jednoduší pochopení. Při pohledu na třetí obrázek si všimněte, že náš obchod je téměř ihned po otevření v plusu o 0,05$, kdybychom se rozhodli, tak ho můžeme okamžitě uzavřít a tento „zisk“ bychom obdrželi. 

Jak obchodovat klasické opce ve 4 snadných krocích

  1. Určíme si počet opcí, kolik chceme zakoupit.
  2. Zvolíme strike cenu u našeho obchodu.
  3. Vybereme, kdy má obchod expirovat.
  4. Určíme směr, jakým se cena aktivum podle nás vydá.

Kdy lze klasické opce obchodovat

Jak už bylo zmíněno, tak tento druh opcí u brokera IQ Option bude možné obchodovat při otevřené americké burza. Ta je otevřená od 14:30 do 21:00 GMT. My se momentálně nacházíme v pásmu GMT + 1. 26. března 2017 přejdeme ovšem na letní čas, budeme tak v pásmu GMT + 2. Je tedy nutné přičíst tuto hodinu, popřípadě dvě, abyste věděli dostupnost klasických opcí.

Na co dalšího se můžeme ještě těšit?

IQ Option má také v plánu k obchodování klasických opcí přidat nástroje jako je: stop loss, take profit, anebo partial sell of. Tyto funkce budou sloužit k ještě lepšímu kontrolování rizika každého vašeho obchodu.

Vyzkoušet si klasické opce

 

pozadicko2

 

Autor: Michal

2 komentářů ke článku “Jak obchodovat klasické opce u IQ Option

    1. Ahoj Romane,
      Určitě, rád ti poradím, pokud budu vědět. Bud napiš sem do komentářů, jak bych ti mohl pomoci, anebo na email.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

IQ Option nabízí aktuálně nejvyšší výnosy z binárních opcích na trhu.

Obchodovat zde lze už od vkladu 10$, min. obchod je pak od 1$.

Číst recenzi pro více informací

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com