Jak se pustit do denního obchodování kryptoměn, jako ostřílený trader

Binární opce články Jak se pustit do denního obchodování kryptoměn, jako ostřílený trader


Denní obchodování kryptoměn se zásadně liší od klasického dlouhodobého investování. A proto je potřeba k tomuto stylu obchodování také přistupovat jiným způsobem. Obchodníci, kteří se zaměřují na denní obchodování si mohou vydělat výrazně více, protože jejich zisky jsou vytvářeny každý den. Denní obchodníci navíc nepotřebuji velký kapitál, aby vydělali slušné peníze. Dlouhodobí investoři ovšem potřebují dát stranou značnou část svých úspor, aby je mohli investovat a měli šanci aspoň nějaké peníze vydělat. Mnoho obchodníků, kteří denní styl obchodování upřednostňují také oceňují myšlenku, že vstoupí do obchodu, vystoupí z něj a na konci dne nevlastní žádnou kryptoměnu, pouze klasické české koruny, eura, nebo dolary. Důvodů, proč obchodovat kryptoměny jako denní obchodník je spousta. Nesmíme ale také opomíjet rizika, která s ním jsou spojována. A proto, abychom tyto rizika co nejvíce omezili jsme vytvořili následujícího průvodce, který vám na cestě denního obchodování kryptoměn zásadně pomůže.

1.Otevřete si obchodní účet

Je mi jedno, co jste kde slyšeli, ale z praxe se vždy naučíte nejvíce. Taková je prostě pravda. A abyste získali zkušenosti v denním obchodování kryptoměn, tak si musíte vytvořit obchodní účet. Nemusí se jednat o účet s reálnými penězi, pokud nemáte žádné zkušenosti s obchodováním, plně vám prozatím postačí i demo účet. Pokud nevíte, jak najít solidního a spolehlivého brokera s dobrou nabídku, tak se podívejte na náš předchozí článek „Jak vybrat brokera na obchodování kryptoměn“. Zde jsme do hloubky probrali nejdůležitější vlastnosti, které by online broker měl mít. V článku jsme rovněž porovnali nejznámější společnosti, které nabízejí obchodování kryptoměn a jejich nabídku. Vybrat si tak můžete brokera podle toho, na co kladete největší důraz při volbě vhodného brokera.

2. Jako denní obchodník musíte sledovat zprávy a novinky

Pro denní obchodníky jsou zprávy a novinky posvátnou věcí, kterou musí neustále sledovat a reagovat na ně. Existuje hned několik velmi dobrých zdrojů, které píší o všem, co souvisí s kryptoměnami. Žádné kvalitní jsem ale bohužel v češtině nenašel. Já osobně používám dva weby v angličtině cryptocoinsnews.com a coindesk.com. Oba tyto portály poskytují kvalitní a aktuální informace ze světa kryptoměn. Samozřejmě existuje i spousta dalších zajímavých zdrojů, doporučuji vám tedy vybrat alespoň 2 portály, které budete pravidelně sledovat (měli by psát všeobecně o všech kryptoměnách). Jakmile si tyto dva servery zvolíte, rozmyslete si jakou kryptoměnu budete obchodovat. Jedná se o Bitcoin? Pokud ano, tak byste si měli uložit stránku news.bitcoin.com. Stejným způsobem postupujte s ostatními kryptoměnami a naleznete si alespoň jednu stránku, která píše pouze o vaší kryptoměně.

3. Nevyhýbejte se fórum a online diskuzím

Fóra jsou skvělé místo, kde se jednotlivý obchodníci a investoři schází, aby se volně bavili o svých obchodech. Pokud se stanete jedním z členů takovéto komunity, tak nejenže se poučíte z chyb ostatních obchodníků, pomůže vám to ale také, abyste viděli, jak jednotlivé obchodní příležitosti vidí ostatní. Nápady a myšlenky ostatních investorů vám mohou otevřít oči a ušetří vás od uskutečnění hloupých rozhodnutí. Jedno z největší internetových fór o kryptoměnách je Bitcointalk.org, jak už název domény naznačuje, tak se jedná o fórum především o Bitcoinu. Ostatní kryptoměny jsou zde ale také probírány a diskutovány. Velmi populární je také Reddit forum a jeho sekce, která se zaměřuje výhradně na kryptoměny reddit.com/r/CryptoCurrency/. Zde naleznete nejnovější zprávy ze světa kryptoměn a otevřenou diskuzi.

4. Čas vstupu a výstupu z obchodu – Klíč k úspěšnému dennímu obchodování

To, jestli v denním obchodování budete úspěšní nebo ne se odvíjí především od schopnosti vstoupit a vystoupit z obchodu ve správný okamžik. Tímto momentem je chápana situace vstupu, když se cena kryptoměny nachází nízko. A u výstupu, když je těsně předtím, než hodnota spadne dolů. Teorie je celkem jednoduchá, co ale praxe? Nemělo by být překvapením, že základem všeho je dobrá technická analýza. Každý obchod by měl být založen kvůli specifickému analytickému důvodu – tedy například, když identifikujeme supportní a resistanční uroven, nebo jasný trend. Jakmile si rozmyslíme náš případný vstup a výstup z obchodu, nesmíme také zapomínat sledovat fundamentální zprávy, které by vývoj ceny mohli obrátit opačným směrem.

5. Nezapomeňte na stop loss a take profit

Nastavený Stop loss by měl být základ každého denního obchodníka kryptoměn, bez něj byste neměli ani začít obchodovat. S volatilitou, jakou kryptoměny totiž mají by se jednalo téměř o sebevraždu. Na druhou stranu, si ale musíte nastavit SL tak, aby se vám neustále nespouštěl a neukončoval pořád vaše obchody. Zamyslete se nad tou nejnižší cenou při které jste ochotni kryptoměnu držet, s tím, že se domníváte, že vyskočí ještě nahoru. Nástroj take profit vám umožní zabezpečit vaše zisky předtím, než cena spadne zase dolů. Je totiž mnohem lepší mít malý zisk, než velkou ztrátu.

Jak se pustit do denního obchodování kryptoměn, jako ostřílený trader
4 (80%) 2 votes

Autor: Michal

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

IQ Option nabízí aktuálně nejvyšší výnosy z binárních opcích na trhu.

Obchodovat zde lze už od vkladu 10$, min. obchod je pak od 1$.

Číst recenzi pro více informací

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com