Jaké jsou hlavní rozdíly mezi obchodováním binárních opcí a hazardem

Binární opce články Jaké jsou hlavní rozdíly mezi obchodováním binárních opcí a hazardem


Rok 2017 se, mimo jiné, nese především v omezování hazardu na našem území. A to jak v land-base, tak i online podobě. Vzhledem k tomu, že řada lidí binární opce přirovnává k hazardu, vyvstává otázka, zda se podobné regulace nedotknou i těchto finančních instrumentů. A jaká vlastně je skutečná podoba mezi gamblerstvím a obchodování na finančních trzích?

Na první pohled by se skutečně binární opce mohly zdát jako jistá forma hazardu. Obchodník si velmi zjednodušeně řečeno „vsadí“ na to, jak bude vypadat za určitou dobu kurz daného podkladového aktiva. Jak už to tak nicméně často bývá, nic není, jak se na první pohled zdá.

Hned ze začátku by zřejmě bylo nejvhodnější podívat se na to, jak se k dané problematice staví legislativa České republiky. Konkrétní vyjádření lze najít na , kde se mimo jiné dočtete, že binární opce jsou typicky investičním nástrojem. S tímto názorem se pak ztotožňuje také například Evropská komise a další úřady.


Jako hlavní argument se pak uvádí, že výnos je odvozen od pohybu podkladového aktiva, který nicméně není náhodný a předpokládá se, že se dá do jisté míry predikovat. Naopak je tomu u a dalších hazardních her, kde jsou výsledky jednotlivých herních kol určovány generátorem náhodných čísel.

Regulace v ostatních evropských státech

Ostatní evropské státy ovšem nevítají brokery binárních opcí s tak otevřenou náručí. Například v srpnu 2016 jsme mohli být svědky úplného zákazu obchodování s binárními opcemi v Belgii. V tom samém měsíci pak francouzský hlídací pes Autorité des Marchés Financiers zakázal reklamu na Forex, některé CFD a binární opce, které nabízí páku vyšší než 1 ku 20. Jasnou zprávu pak letos v květnu vyslala také Velká Británie, když rozhodla, že binární opce již nadále nebudou regulovány místním Financial Markets Authority. Pro britské obchodníky to znamená, že jejich vklady již nadále nebudou chráněny státním systémem odškodnění a také si na ně nepůjde u daného úřadu podávat stížnosti, vše ted tak spadá do administrativy evropského regulačního CySEC.

Kdy se z obchodu stane hazard

Zákon u nás sice na binární opce jako na gambling nepohlíží, to nicméně neznamená, že se obchodování hazardem stát nemůže. Pokud budete jako obchodníci investovat bez fungující strategie, například podle momentální nálady, horoskopu nebo tarotových karet, s pravděpodobností limitně se blížící k 1, přijdete dříve nebo později o všechny peníze. Doslova totiž máte vyšší šanci vyhrát na ruletě. Poměrně kontroverzní mohou být také minutové opce. Ty chtěl dokonce Kyperský úřed CySEC ještě před časem zakázat úplně. Nakonec se ovšem spokojil s odstraněním půlminutových opcí. Vzhledem k velmi krátké době expirace se jedná, zvláště mezi začátečníky, o poměrně populární typ obchodu. Více méně hned totiž znáte výsledek. Má to ovšem si své nevýhody. Na tyto krátkodobé opce totiž nestíhají působit trendy a prakticky se nedají odhadnout ani podle analýzy trhu. Bez možnosti podloženého odhadu, pak obchodník spíš sází na náhodný výsledek a opět už se dá mluvit o hazardu.

Bonusy pro nové obchodníky

Ještě do nedávna byla velmi silná paralela mezi brokery binárních opcí a v bonusech pro nově příchozí. Oba operátoři totiž nabízeli prakticky stejné akce. Jakmile se člověk registroval a uskutečnil první vklad, byla mu připsána poměrná část bonusových peněz. Pokud chtěl nicméně registrovaný vybrat peníze, musel před tím prosázet/proobchodovat určitý násobek bonusu nebo násobek součtu bonusu a vkladu.

V dnešní době již licencovaní brokeři tyto typy bonusů nenabízí. Na konci roku 2016 o tom rozhodl regulační úřad CySEC, který vkladové bonusy zakázal. Podle něj tyto promo akce pouze vedou ke zvyšování objemu rizikových investic, které obchodníci uskuteční. Nelicencovaní brokeři je nicméně stále nabízet mohou.

Jaké jsou hlavní rozdíly mezi obchodováním binárních opcí a hazardem
5 (100%) 1 vote

Autor: Michal

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

IQ Option nabízí aktuálně nejvyšší výnosy z binárních opcích na trhu.

Obchodovat zde lze už od vkladu 10$, min. obchod je pak od 1$.

Číst recenzi pro více informací

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com