Kdy obchodovat binární opce

Binární opce Akademie, Nástroje Kdy obchodovat binární opce


cas-binarni-opce

Víte, kdy se otevírají burzy postupně po celém světě? Dejte si bacha na zvětšenou volatilitu v průběhu dne.

 

Jedním z nejdůležitějších aspektů na který bychom se měli při obchodování binárních opcích také zaměřit je vhodný čas samotného obchodování. Většiny brokerů nabízí možnost obchodování 24 hodin denně 5 dní v týdnu. Někdy se také můžeme sekat s brokery, kteří nabízejí dokonce i víkendové obchodování, které je ale omezeno jen na určitá aktiva. Během aktivního obchodního dne (Po-Pá) se ovšem otevírají a zavírají burzy na různých místech v různých časech, což představuje obrovské změny v počtu právě obchodujících obchodníků.
 
Co to ovšem pro nás obchodníky znamená a jaký to má dopad na trh? Kvůli těmto změnám dochází k výraznému kolísání hodnoty aktiv (volatilita trhu). Největší změny probíhají těsně před otevřením nové burzy a pak chvilku po jejím otevřením. V těchto obdobích je lepší se raději obchodování vyhnout, protože i přes používání fungující strategie může být volatilita až příliš vysoká na to aby se vám podařilo úspěšně obchodovat. (Nejkritičtějších je asi prvních 15 minut před otevřením nové burzy a 30 minut po jejím otevření). První burza, která otevírá je Sydney ke které se po 2 hodinách přidává Tokio a následně Londýn a končí New Yorkem.

Otevření/uzavření burzyČas u nás (ČR, SR)
Sydney otevření23:00
Sydney zavření7:00
Tokyo otevření1:00
Tokyo zavření9:00
Londýn otevření9:00
Londýn zavření17:00
New York otevření14:00
New York zavření22:00

Jak můžete vidět, tak v obchodních dnech se velmi často můžeme dostat do situací, kdy má více trhů otevřeno najednou a to samozřejmě můžeme využít v náš prospěch při obchodování. Dejte si ovšem pozor na čas u nás a u brokera u kterého obchodujete, protože se bude s největší pravděpodobnostní bude jednat o úplně jiný údaj. Broker 24option.com například uvádí čas na své platformě kdyz kliknete na tlačítko „trade“ v pravém horním rohu. Pokud obchodujete u jiného brokera, tak tento údaj zkuste najít na hlavní stránce, nebo na platformě kde by měl být uveden. My se momentálně nacházíme v letním pásmu GMT +2.

Zdroj dat: http://www.forexmarkethours.com/

Update k 6.6.2016: Nově můžete sledovat otevírání burz i pomocí tohoto pluginu, který nám poskytla stránka myfxbook.com.


Kdy obchodovat binární opce
Hodnocení článku

Autor: Michal

2 komentářů ke článku “Kdy obchodovat binární opce

  1. Dobrý deň,
    ako zistim na akej burze práve obchodujem či na Londynskej alebo New Yorskejved niektore menové pary su prístupne celý deň. Ďakujem

    1. Dobrý den Tomáši,
      Jaké burzy jsou otevřené můžete poznat právě podle nově přidaného pluginu, co jsme 6.6 na stránku dali. Například nyní jsou otevřeny dvě burzy zároven – New York a Londýn, takže lze očekávat, že na trhu budu obchodovat velké množství obchodníků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

IQ Option nabízí aktuálně nejvyšší výnosy z binárních opcích na trhu.

Obchodovat zde lze už od vkladu 10$, min. obchod je pak od 1$.

Číst recenzi pro více informací

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com