Knihy o obchodování na burze

Binární opce Akademie, články Knihy o obchodování na burze


Existuje spoustu knih o obchodování na burze a tak jsme se rozhodli zde uvést krátký seznam knížek, které by Vám mohli pomoci při obchodování. Knížky si můžete koupit jak v knižní podobě, tak většinou i v elektronické. Pokud Vám stačí knížka v elektronické podobě, tak doporučuji stáhnout Kindle čtečku, díky pomocí které můžete pak knížky číst na svých chytrých zařízených (Většinou seženete elektronickou podobu za poloviční cenu). Většinu knížek byste měli nalézt na Amazonu, kde je knížek o obchodování neskutečné množství, se všemi samozřejmě zkušenosti nemáme, to ale neznamená, že by pro Vás také některé další nemohli být přínosné. Doporučujeme se podívat na následující seznam kvalitních knížek.

jak-jsem-vydelal-milion-dolaru-za-rok

Jak jsem vydělal milion dolarů za rok obchodováním komodit

Originální název: How I made one million dollars last year trading commodities
Autor: Larry Williams
Cena knižní podoby: $35.88 – Amazon Hardcover

 

Jeden z nejproslulejších obchodníků na burze Larry Williams detailně popisuje, jak se mu během pouhého roku povedlo proměnit 10 000 $ na jeden milion dolarů. Jedná se o jediného obchodníka, kterému se zatím podařilo v rámci světového šampionátu v tradingu – Robinns World Cup Trading Championships znásobit počáteční vklad o 10 000 % za pouhý rok. Mnoho tehdejších traderů považovalo takové zhodnocení za podvod, Larry jim ovšem dokázal o několik let později znovu, že jeho úspěch není náhoda a podařilo se mu proměnit 10 000 USD na 1,1 milionů dolarů (Popisuje ve své další knížce Dlouhodobá tajemství krátkodobých obchodů). Svůj kapitál dokázal zhodnotit o 11 376 % a to během pouhých 11 měsíců. V jeho knize Jak jsem vydělal milion dolarů za rok obchodováním komodit přesně popisuje jaké metody a strategie používá k obchodování prakticky všech komodit. Knížka je velmi názorná a dává konkrétní obchodní tipy, navíc je poměrně velmi motivační, takže jsem si její čtení užil. Dala se sehnat i v češtině, už je ale vyprodaná, takže budete s největší pravděpodobností muset sáhnout po anglické verzi.

Dlouhodoba-tajemstvi-kratkodobych-obchodu

Dlouhodobá tajemství krátkodobých obchodů

Originální název: Long-Term Secrets to Short-Term
Autor: Larry Williams
Cena knižní podoby: $53.03 – Amazon Hardcover
 

Druhou knihu, kterou bych Vám doporučil je také od Larryho Williamse. Zde popisuje, jak se mu po druhé podařilo v rámci světového šampionátu Robbins World Cup Championship znásobit počáteční vklad 10 000 USD na 1,1 milionů dolarů. O jeho prvním úspěchu za použití poziční techniky jsme se mohli dočíst v jeho první knize (Jak jsem vydělal milion dolarů za rok obchodováním komodit). Při psaní této knihy ovšem Larry Williams na chvíli od této strategie opustil a začal obchodovat jako tzv. swingový obchodník. V pozicích zůstával maximálně pár dní (většinou 1 až 5 dní) a zaměřil se především na indexový trh S&P a na akciový trh US T-Bonds. Metody, které k obchodování používal, jsou velmi jednoduché a srozumitelné, to je také jeden z důvodů, proč se jeho strategie stali základem pro mnoho dalších tisíců traderů po celém světě

jak-vydelavat-dennim-obchodovanim-na-burze

Jak vydělávat denním obchodováním na burze

Originální název: Day Trading
Autor: Joe Ross
Cena knižní podoby: 1 008 Kč – Martinus.cz
 
Pro obchodníky futures je kniha jak vydělávat denním obchodováním na burze považována za povinnou četbu. Autorem této knihy je žijící legenda obchodování – Joe Rosse. V této knize s originálním názvem Day Trading Vás Rosse naučí, jak poznat trend před tím, než ještě nastane a než si ho všimne jakýkoli jiný obchodník. Provede Vás také svou komplexní forexovou metodou ve které Vás seznámí s obchodováním proražení zahuštěných oblastí, tuto techniku můžete pak aplikovat na jakýkoli trh.

 

investovani-pro-zacatecniky

Investování pro začátečníky

Autor: Petr Syrový
Cena knižní podoby: 151 Kč – Dobrovsky

 
Petr Syrový je autorem knížky: investování pro začátečníky, kde na názorných příkladech seznamuje čtenáře se všemi fakty, které by měl znát ještě předtím, než začne obchodovat .Knížka má za cíl seznámit budoucího obchodníka se všemi riziky, které jsou s jakýmkoli druhem obchodováním spojené a s vyvarováním se začátečnických chyb.Knížku můžete sehnat téměř kdekoli (dokonce i na alza.cz) a za velmi příjemnou cenu.
inteligentni-investor

Inteligentní investor

Autor: Benjamin Graham
Originální název: The Inteligent Investor
Cena knižní podoby: 670 Kč – Dobrovsky

Další velmi významná kniha ze světa obchodování se nazývá Inteligentní investor. Jeden z nejznámějších a zároveň nejbohatších lidí planety Warren E. Buffett ji považuje za „zdaleka nejlepší knihu o investování, která kdy byla napsána“. V knize jsou vysvětleny zásady dlouhodobého obchodování, kterým je také E. Buffet tak velmi známý. Nakoupit podhodnocené akcie společností, ty pak držet jak jen dlouho to jde a za delší dobu je s několikanásobným ziskem případně prodat.

inteligentni-investor

Tradingem k bohatstvíhodnoc

Autor: Alexandr Elder
Originální název: Trading for a Living: Psychology, Trading Tactics, Money Management
Cena knižní podoby: 555 Kč – Dobrovsky

Alexander Elder zahrnuje v této knize všechny aspekty s kterými denní obchodník musí počítat, pokud se rozhodne mít obchodování více než jen jako koníček, ale jako živobytí. Jako u kterýchkoliv jiných zásadních životních změn si musíme být jisti, že dokážeme správně reagovat na změnu finanční situace. Alexander Elder velmi dobře a dopodrobna popisuje psychologii úspěšného investora a neúspěšného investora. Kniha Tradingem k bohatství je dostupná i v českém jazyce.

trading-binary-options-for-fun-and-profit

Trading Binary Options for Fun and Profit

Autor: José Manuel Moreira Batista
Cena knižní podoby: $34.99 – Amazon
Cena elektronické podoby: $12.09 – Amazon

Tato knížka je na rozdíl od ostatních tady zmíněných zaměřená přímo na binární opce a na jejich problematiku. V knížce naleznete spoustu důležitých informací od Money Managmentu až po vytváření vlastních ziskových strategií. Na začátku knihy jsou popsány základní informace o tom, co to vlastně binární opce jsou pro ty, kteří se s nimi nikdy nesetkali. Tyto kapitoly můžete dle vlastního uvážení přeskočit.
trading-in-the-zone

hodnocenTrading in the Zone

Autor: Mark Dougles
Cena knižní podoby: Dobrovsky 438 Kč
 
Mark Dougles je autorem dvou velmi slavných knih ve světě obchodování, jednak knihy s titulem disciplinovaný trader a pak druhé Trading in the Zone. Obě knížky určitě stojí za přečtení, mě osobně se líbí spíše tato druhá. Dougles v ní velmi detailně popisuje, že obchodování je jen hra o pravděpodobnostech ve které se vždy snažíme najít situaci, kdy je pravděpodobnost na naší straně. Po jejím přečtení pochopíte postupy zodpovědných obchodníků, kteří přesně znají svá rizika a svou pravděpodobnost na výhru.

Knihy o obchodování na burze
Hodnocení článku

Autor: Michal

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

IQ Option nabízí aktuálně nejvyšší výnosy z binárních opcích na trhu.

Obchodovat zde lze už od vkladu 10$, min. obchod je pak od 1$.

Číst recenzi pro více informací

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com