LiteCoin kurz a jak ho obchodovat s CFD

Binární opce články LiteCoin kurz a jak ho obchodovat s CFD


Pravděpodobně už jste se doslechli o fenoménu dnešní doby, o kryptoměnách jako je Bitcoin nebo v našem případě – Litecoin. Tato digitální měna si v poslední době získává další a další příznivce, jelikož je oproti ostatním v mnoha ohledech napřed. Obchodování je díky mnohým zprostředkovatelům jednoduché a stačí si k tzv. brokerovi přinést jen pár korun. Pojďme tedy společně nahlédnout, do světa Litecoinu!

Aktuální kurz Litecoinu

Kurzy kryptoměn a Litecoin nevyjímaje se mění každou minutou. Nejlépe si vývoj ceny LTC ukážeme asi na příkladu. V době, kdy jsem začal psát tento článek, byla $42,  když jsem tento text dopisoval, tak už se cena jedné jednotky pohybovala na $45, během necelé hodiny se tedy hodnota změnila asi o 7%, pokud bych tedy před hodinou nakoupil LTC například za 5000Kč, nyní bych je teoreticky mohl prodat za 5350Kč. Tak velké výkyvy během tak malé doby samozřejmě nejsou pravidlem, ale i takové věci obchodování s LTC přináší. Vzhledem k vývoji grafu Litecoinu by ale možná bylo rozumnější vyčkat třeba i daleko déle a zisk zvýšit mnohem více. Například ještě koncem dubna byla hodnota Litecoinu asi 10$.

Nejvíce se vyplatí s měnou obchodovat

Těžba kryptoměn není oproti obchodování už tak jednoduchou záležitostí. Těžení Litecoinu je sice díky chytrému algoritmu oproti jiným kryptoměnám možné i s méně výkonným hardwarem a těžba je tedy znatelně snazší, jako například u Bitcoinu, stále se však běžnému člověku nevyplatí.

Lepší volbou je s LTC obchodovat jako s produktem CFD . CFD, někdy označováno jako obchod s kontakty, využívá obchodování pomocí pákového efektu, nemusíte tedy dorovnávat plnou cenu aktiva. V praxi to znamená, že zaplatíte zálohu a makléř (broker) vám následně poskytne finance, díky kterým můžete vydělávat i na zdánlivě malých pohybech cen.

Pokud se vrhnete do světa obchodování s kryptoměnou Litecoin, stačí už jen sledovat aktuální kurz a cenu, která se téměř neustále pohybuje. K dokonalému přehledu využívejte i aktuální graf výše, aby vám žádná nečekaná změna a vývoj ceny nikdy neunikl.

Pokud nechcete do obchodování hned vkládat své peníze (což není hlavně začátečníkům příliš doporučováno), zkuste nejprve tzv. demo. Každá dobrá společnost pro obchodování s Litecoinem nabízí svým klientům demo účet zdarma, na kterém si bez nutnosti vložení vlastního kapitálu může nejprve uživatel obchodování Litecoinu bezplatně vyzkoušet. Jednou z takových společností je i broker Plus500, který demo účet na obchodování Litecoinu nabízí.
Obchodovat Litecoin

 

pozadicko2

 

 

Váš kapitál je při obchodování v nebezpečí.

Vlastnosti LiteCoinu

Litecoin je stejně jako Bitcoin, nebo Ethereum decentralizovaná kryptoměna, nemůže ji tedy nikdo ničit, padělat ani jinak ovlivňovat. V roce 2011 představil Litecoin bývalý zaměstnanec Googlu Charli Lee bez větších ohlasů. O dva roky později však vyšla vylepšená verze Litecoinu a během jednoho dne narostla hodnota kurzu o více jak 100%.


Pokud jste někdy zaslechli o Bitcoinu, tak Litecoin by se dal charakterizovat, jako jeho mladší a šikovnější bratr. LTC (Litecoin), má oproti BTC (Bitcoin) čtyřnásobný limit těžby mincí a propracovanější algoritmus. Jednu transakci dokáže Litecoin zpracovat za 2,5 minuty, což je oproti Bitcoinu 4x rychlejší. Zajímavé také může být, že podle aktuálního kurzu je hodnota jedné jednotky LTC asi okolo $43, tedy asi 1000Kč. Pokud byste chtěli jeden, celý Bitcoin, museli byste si připravit přes 60 000Kč.

Aktuální tržní hodnota ke dni 16. 8. LTC je $2,247,948,203 a Litecoin se už tradičně drží v žebříčku TOP 10 v horní polovině.

LiteCoin kurz a jak ho obchodovat s CFD
5 (100%) 1 vote

Autor: Michal

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

IQ Option nabízí aktuálně nejvyšší výnosy z binárních opcích na trhu.

Obchodovat zde lze už od vkladu 10$, min. obchod je pak od 1$.

Číst recenzi pro více informací

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com