Money management tipy a strategie, využijte váš kapitál naplno

Binární opce Akademie, články Money management tipy a strategie, využijte váš kapitál naplno


money management

Bez toho, aniž by měl obchodník nastavený money management výrazně riskuje brzkou ztrátu svých financí. Naučte se, jak minimalizovat riziko ztráty a využijte potenciál svého kapitálu naplno.

 

Efektivní obchodní plán, který je ziskový se musí skládat také z money managementu. MM ovšem není součástí strategií, které Vám pomohou předpovědět pohyb ceny aktiv na trhu. Hlavním úkolem MM je ochránit obchodní kapitál investora, aby dokázal na trhu přežít i po dlouhé sérii neziskových obchodů. Tento postup by měli využívat jacíkoli obchodníci, at už obchodují forex, , nebo jakýkoli jiný finanční instrument na burze.

Money management je obecně ignorován a velmi podceňován i přesto má u většiny obchodníků, kteří dlouhodobě ziskově obchodují výraznou zásluhu. MM si můžete nastavit takový, který Vám bude vyhovovat, nicméně je důležité nějaký mít v opačném případě totiž nebudete schopni zodpovědně spravovat své finance a s největší pravděpodobností je pouze otázka času, kdy skutečně skončíte s jejich ztrátou.

Zvolení správné money management strategie

Pro každého obchodníka může být tato strategie odlišná. Každý obchodník má přeci jen jiný styl a jiné cíle, kterých chce dosáhnout a tak je pouze na Vás jakou techniku použijete. Jakmile si ovšem strategii, která Vám bude vyhovovat zvolíte je důležité její dodržování, jinak vlastně ani nemá smysl ji vytvářet.

I s tímto problémem se potýká velký počet investorů, kteří si vytvoří skvělou MM strategii, díky které dokáží velmi dobře řídit své finance a i přesto ji nepoužívají. A proč tomu tak je? Protože ihned jakmile začnou obchodovat, nejsou schopni potlačit svou psychiku a strategii ignorují i přesto, že jim jasně radí, že je čas přestat obchodovat.money-management

Následující strategie jsou zaměřeny na různé minimální počty výher, nebo maximální počty proher, popřípadě na maximální cenovou ztrátu. Představa je tedy následující. Pokud dosáhnete určeného minima, nebo maxima přestanete obchodovat, bez ohledu na to, kolik peněz jste vyhráli, nebo prohráli. Pod tímto textem naleznete nabídku různých taktik, které obchodníci s binárními opcemi používají ve snaze co nejdéle přežít na trhu, aby mohli dlouhodobě vydělávat.

Strategie s nízkým rizikem

Strategie s nízkým rizikem jsou pro ty z Vás, kteří se nechtějí vydávat cestou velkých rizik (ale větších možných zisků). Tento postup nám sice vytěží menší zisky, ale obecně minimální, nebo žádné prohry.

Podle počtu výher a proher

Přestaňte obchodovat po 10 vyhraných obchodech
Přestaňte obchodovat po 4 prohraných obchodech

Podle zisku

Přestaňte obchodovat po zisku 50 $
Přestaňte obchodovat po ztrátě 25 $

Podle procentuální výhernosti
Přestaňte obchodovat, pokud vyhráváte méně jak 70% obchodů

Podle počtů obchodů
Přestaňte obchodovat po 10 uzavřených obchodech

Strategie s vysokým rizikem

Strategie s vysokým rizikem jsou pro ty z Vás, kteří se nebojí přijít o velké množství peněz s vyhlídkou vytvoření rychlého a velkého  zisku. Tato strategie je určena především pro odborníky v binárních opcí.

Podle počtu výher a proher

Přestaňte obchodovat poté, co vyhrajete 100 obchodů
Přestaňte obchodovat poté, co prohrajete 30 obchodů

Podle zisku

Jste již expert, takže není potřeba maximální limit výherní částky.
Nicméně, pokud prohráváte přestaňte obchodovat po ztrátě 100 $

Podle procentuální výhernosti
Přestaňte obchodovat, pokud vyhráváte méně jak 60% obchodů

Podle počtů obchodů
Zde můžete obchodovat, kolik jen chcete, ale měli byste se držet jednoho z výše uvedených limitů.

Obecné tipy a rady

Všechny tyto tipy money managementu jsou pouze návrhem. Záleží pouze na Vás, zdali se jich budete držet, nebo ne. Můžete si vytvořit také vlastní strategii, nebo si následující upravit, tak aby Vám vyhovovala (můžete použít jiný počet výher/proher, zisku, nebo počet uzavřených obchodů). Závisí také na vašich financí s kterými chcete obchodovat. Pokud se chcete držet nízkého rizika, tak byste neměli vkládat více, jak 5% vašeho kapitálu do jednoho obchodu. Nehledě na to, jaké mezní hodnoty Váš money managementu bude obsahovat, měli byste mít vždy dostatek disciplíny na to se těchto limitů držet bez ohledu na to, co se stane. To je hlavní princip celého money managementu, který byste měli mít na paměti, pokud chcete zodpovědně obchodovat.

Předchozí článek:

 

Money management tipy a strategie, využijte váš kapitál naplno
Hodnocení článku

Autor: Michal

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

IQ Option nabízí aktuálně nejvyšší výnosy z binárních opcích na trhu.

Obchodovat zde lze už od vkladu 10$, min. obchod je pak od 1$.

Číst recenzi pro více informací

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com