Nejlepší čas na obchodování měnových párů

Binární opce Akademie, články Nejlepší čas na obchodování měnových párů


Obchodování měnových párů je pupulárním způsobem obchodování binárních opcí. Je tomu tak především, protože měnové páry lze obchodovat kdykoliv během pracovního dne. Znamená to tedy, že kdykoliv během dne je perfektní čas na jejich obchodování? Ne tak úplně! V tomto článku se dozvíte nejlepší čas na obchodování měnových párů jako binární opce.

Jaký je nejlepší čas na obchodování? Rozdíl mezi akciemi a měnami

Největší rozdíl mezi obchodováním měnových párů a akcií je, že akcie mohou být obchodovány pouze během určitého časového období, kdežto forexové páry lze obchodovat po celý den od pondělí do pátku. Existuje tedy nějaký čas, který lze definovat jako nejlepší čas obchodování měnových párů?

Akcie jsou obchodovány vždy v době otevření domovské burze. Americké akcie jsou tedy například obchodovány při otevření burzy v New Yorku, japonské akcie při otevření burzy v Tokiu a britské akcie při otevření londýnské burzy. Časové období, kdy lze určité akcie obchodovat je tedy jasně vymezeno otevřením domácí burzy. To pro obchodníky znamená, že pokud chtějí obchodovat akcie jako (binární opce), tak se musí přizpůsobit časovému období otevření určité burzy. 

Naproti akciím máme měnové páry, které mají značnou výhodu v časovém období, kdy je lze obchodovat. Do těch totiž lze investovat kdykoliv během otevření jakékoliv burzy na světě, prakticky to znamená možnost obchodování od pondělí do pátku. Během tohoto období je totiž otevřena alespon jedna světová burza, tento fakt vedl k široce uznávané myšlence, že nezáleží na tom kdy měnové páry obchodujeme. Bohužel nic nemůže být dál od pravdy než toto mínění. 

Stejně tak jako akcie procházejí během dne různými obchodními periodami (např. při přibližování ke konci obchodní seance je celkový objem obchodů obvykle výrazně nižší), tak i měnové páry procházejí různými změnami během doby jejich obchodování.  Abyste pochopili proč tomu tak je, tak se spolu podíváme na tři největší světové burzy, které zaznámenávají největší objem transakcí během jejich otevření (burza v Londýně, New Yorku a v Tokyu).

V některých časových období se největší burzy světa překrývají, což znamená otevření dvou burz najednou.

  • Londýn: 9:00 – 17:00
  • New York: 14:00 – 22:00
  • Tokyo: 1:00 – 9:00

Období překrytí dvou burz představují výrazný rozdíl obchodního prostředí. Vyznačují se větším počtem obchodníků na trhů a jdou ruka v ruce s větším počtem obchodů a zvýšenou volatilitou trhu. Jako obchodník musíte hledat takové obchodní prostředí, které je nejlépší právě pro vaši obchodní strategii. Ač se to nemusí zdát, tak použití strategie na klidném trhu (při otevření 1 světové burze), která je například vybudovaná na vysoce volatiltní trh může znamenat zásadní rozdíly v ziskovosti. 

Jak najít nejvhodnější čas pro obchodování vaší strategie

Každá obchodní strategie se v něčem liší. Některé fungují lépe v rychlém prostředí o velkém objemu obchodů a vysoké volatilitě. Jiné zase pracují lépe na klidném trhu s menší volatilitou a menším objemem transakcí. V závislosti na vaší strategii byste měli obchodovat v obchodních hodinách, které jsou ke strategii určené a které jsou k ní nejlepší. 

Obchodník který tak například obchoduje closing gaps („uzavírací mezery“) se bude nejspíše porozhlížet především po mezerách z vyčerpání (exhaustion gaps). Ty se objevují během období s nízkým objemem obchodů a „malým“ počtem obchodníků na trhu. Pokud obchodujete strategie na podobném principu, tak byste se měli porozhlížet po klidném prostředí v časech, kdy je na trhu méně obchodníků, což většinou bývá při otevření pouze 1 světové burzy. 

Během dne, kdy jsou zároven otevřeny dvě hlavní světové burzy jsou časová období, kdy je trh klidný výrazně těžší najít. Proto zde také jen málokdy naleznete mezery z vyčerpání. Obchodníci se strategiemi určenými na nízkou volatilitu tak budou muset vytvářet bud výrazně méně obchodů, anebo budou investovat do obchodů s nižší kvalitou a šancí na úspěch. Obě varianti výrazně sníží ziskovost vaší strategie a nedoporučujeme je. Se strategiemi, které jsou vybudované na trh o větším objemu transakcí a obchodníků byste se měli naopak soustředit právě na časová období překrývání více burz. Ty jsou vhodné pro obchodníky, kteří obchodují například  mezery typu: breakaway a runaway. 

  • od 1:00 do 8.00      otevřeny zároven burzy v: Sydney a v Tokiu
  • od 9:00 do 10:00     otevřeny zároven burzy v: Tokiu a v Londýně
  • od 14:00 do 18:00   otevřeny zároven burzy v: Londýně a v New Yorku

 

Nejlepší čas na obchodování měnových párů
5 (100%) 1 vote

Autor: Michal

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

IQ Option nabízí aktuálně nejvyšší výnosy z binárních opcích na trhu.

Obchodovat zde lze už od vkladu 10$, min. obchod je pak od 1$.

Číst recenzi pro více informací

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com