Kde obchodovat kryptoměny – Srovnání obchodních platforem

Binární opce články, Forex Kde obchodovat kryptoměny – Srovnání obchodních platforem


Bitcoin, Ethereum, Litecoin a další oblíbené kryptoměny zažívají letos nejúspěšnější rok. Mnoho lidí chce do kryptoměn investovat, pokud tak ale chceme učinit, tak musíme opatrně zvolit našeho brokera na kryptoměny. Každá společnost, která obchodování kryptoměn nabízí není stejná, rovněž může jeden broker vyhovovat požadavkům jednoho klienta a toho druhého ne. A právě proto jsme se rozhodli vytvořit tento článek, abyste věděli, na jaké důležité aspekty byste se měli při výběru brokera na kryptoměny soustředit. 

Rychlé výsledky: Nejlepší hodnocení získal: IQOption.com/crypto
(8,8 / 10)
Obecné varování: Váš kapitál může být ohrožen.

Brokeři na kryptoměny – Na co se soustředit

Výběr kryptoměn, které chceme obchodovat

Úplně prvně musíme zjistit, jestli broker kterého chceme vybrat nabízí kryptoměny jež plánujeme obchodovat. Bitcoin, Ethereum a Litecoin jsou téměř všude, méně známé kryptoměny jako IOTA, Monero, Zcash a mnoho dalších nabízí ale pouze pár brokerů. Pokud plánujeme někdy v budoucnu tyto kryptoměny obchodovat, tak si musíme zjistit, jestli vůbec budeme moci. 

Finanční páka – Potřebujeme ji vůbec?

Trh kryptoměn je extrémně volatilní a je znám velkými cenovými skoky na kterých je možné vydělat slušné peníze i bez použití páky. Pokud si myslíte, že páku potřebujete, abyste obchodovali s větším kapitálem než máte, tak se sami sebe zeptejte „Jak velká páka je pro mé obchodování vhodná?“. Nestačí vám už pouze to, jakým způsobem se trh kryptoměn pohybuje? Odpovězte si na tyto dvě otázky a podle toho vyberte svého krypto brokera. 

Ochrana proti negativnímu zůstatku – Povinnost 

Nejspíše nechcete obchodovat u brokera, který nenabízí ochranu proti negativnímu zůstatku. Tato funkce vám zajistí, že neprohrajete nikdy více, než jste investovali. Ochrání vás tak před těžkými ztrátami, do kterých byste se s obchodováním kryptoměn mohli klidně dostat. 

Vhodný kapitál podle vašich možností

Kolik plánujete do kryptoměn investovat? Nabízí váš krypto broker obchodování i s malými částkami? Je to pro vás překázka? Nebo plánujete obchodovat ve velkém, abyste měli šanci na získání velkých výher? Rozhodněte se podle vašich možnosti a podle toho vyberte také vašeho brokera na kryptoměny.

Spread – čím nižší, tím lepší

Jednu Ethereum minci můžete koupit za 271.01$, zpět ji můžete ale prodat za 269.2$, rozdíl mezi těmito dvěmi hodnotamy 1,81 $ je spread, který si například nějaký broker na kryptoměny může účtovat za poskytnutí možnosti kdykoliv kryptoměny nakupovat a prodávat. Každý broker má jinak velký spread na různé kryptoměny. Pokud obchodujete například Bitcoin a spread je 18 $, tak to je hodnota při nákupu celé jedné mince. Většina z nás si ale ani jednu celou minci nekoupí (její cena se aktuálně pohybuje kolem 3870$). Pokud tedy koupíte Bitcoiny v hodnotě 100$, tak spread bude pro vás 0,465$ (18:38,7).

1# IQ Option – Nízký vklad, vhodný na dlouhodobé obchodování

IQ Option umožnuje obchodovat na reálném účtu od 10 dolarů, cvičný demo účet je zcela zdarma. IQ Option je jeden z největších brokerů na trhů, celkem zde klienti vytvořili přes 20 milionů účtu za necelé dva roky. Tento broker má nejrozáshlejší portfolio kryptoměn. IQ Option si neučtuje žádné noční poplatky (za setrvání pozici i přes noc), je tedy vhodný i na dlouhodobé investování. Broker nenabízí žádnou finanční páku.

Seznam dostupných kryptoměn (12): Bitcoin, Bitcoin Cash, Dash, Ethereum, Ethereum classic, IOTA, Litecoin, Ripple, Monero, Zcash, Omisego, Santiment.

Otevřít demo účet u IQ Option

Obecné varování: Váš kapitál může být ohrožen.

2# Plus500 – Finanční páka až 1:30

Plus500 je další broker nabízející obchodování kryptoměn, obchodovat na reálném účtu je zde možné od vkladu 100 dolarů, neomezený demo účet je pro každého zdarma volně dostupný. Plus500 narozdíl od IQ Option nenabízí sice tolik kryptoměn, má ale ve svém rukávu páku. To znamená, že lze obchodovat ještě s větší investicí, než k založení obchodu použijete. Pro Bitcoin a Ethereum je maximální páka 1:30, pro Bitcoin Cash, Ripple, Litecoin, Dash 1:10 a pro Nem 1:5. Plus500 má výrazně nižší spready než IQ Option, je zde ale také potřeba počítat s nočním poplatek, pokud zůstane v pozici i přes noc. (Je tak vhodný především pro denní obchodování)

Seznam dostupných kryptoměn (7): Bitcoin, Bitcoin Cash, Dash, Ethereum, Litecoin, Ripple, Nem

Vytvořit demo účet u Plus500

Obecné varování: Váš kapitál může být ohrožen.

 

3# Markets – $25 zdarma pro obchodování kryptoměn

Společnost Markets reprezentovaná fotbalovým klubem F.C. Arsenal je regulována CySEC úřadem a rovněž nabízí obchodování kryptoměn. Reálné obchodování je možné od  100$, demo účet je zdarma. Nový zákazníci společnosti mohou obdržet odměnu $25 Zdarma bez vkladu na obchodování kryptoměn. K získání této odměny je potřeba si nechat ověřit účet. Vztahují se na ni i všeobecné podmínky společnosti, koukal jsem na ně a vypadají celkem fér. Markets narozdíl od IQ Option a Plus500 umožnuje obchodovat jisté kryptoměny i proti Euru. Společnost má velmi nízké spready. 

Seznam dostupných kryptoměn (11): Bitcoin (vs USD and EUR), Bitcoin Cash, Dash (vs USD and EUR), Ethereum (vs USD and EUR), Ethereum classic, Litecoin (vs USD and EUR), Ripple

Získat $25 zdarma na kryptoměny

Obecné varování: Váš kapitál může být ohrožen.

Kde u brokeru najdu informaci o spreadu?

U IQ Option můžete najít informace o spreadu hned v hlavním menu při výběru kryptoměny (zvýrazněno na screenshotu výše). U brokera Plus500 zvolte v menu „kryptoměny“ a pak dvakrát poklikejte na kryptoměnu u které chcete znát spread. Informační tabulka by se měla zobrazit (stejná jako na screenshotu výše), zde byste měli vidět požadované informace. Spready u Markets jsou zobrazeny v galerii výše. 

Kde obchodovat kryptoměny – Srovnání obchodních platforem
5 (100%) 2 votes

Autor: Michal

Jeden komentář ke článku: “Kde obchodovat kryptoměny – Srovnání obchodních platforem

  1. Další ze série krásných článků, to já začala teprve v létě a stále váhala a udělal chybu že jsme enkoupila již v létě Litecoiny a Bitecoiny.. takže škoda no…. ale třeba se příští rok zadaří a Litecoiny vyskočí do oblak.. ahoj, ahoj, Adriana.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

IQ Option nabízí aktuálně nejvyšší výnosy z binárních opcích na trhu.

Obchodovat zde lze už od vkladu 10$, min. obchod je pak od 1$.

Číst recenzi pro více informací

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com