Binární opce – příklady

Binární opce články Binární opce – příklady


Než začnete obchodovat binární opce, tak si prvně musíte zvolit vhodného brokera, kterému budete moci věřit. Pokud byste hledali naše srovnání, tak ho naleznete v článku kde obchodovat binární opce. U všech brokerů, které doporučujeme aktivně obchodujeme, nebo s nimi máme dobré zkušenosti, nebo naši čtenáři. Po přihlášení k brokerovi si vybereme aktivum, které chceme obchodovat a vhodnou expirační dobu. A co vše můžeme obchodovat? Na výběr máme z celé řady komodit, měnových párů, indexů, akcií, nebo čehokoliv jiného co nám může teoreticky přinést nějaký výnos.

binarni-opce-priklady

 

Podle mě nejlepším způsobem, jak se něco naučit je, pokud si to vyzkoušíme na příkladu přímo z praxe a u binárních opcí to platí dvakrát tak. V uvedeném grafu se rozhodujeme, zda hodnota Euro/USD půjde nahoru, nebo dolů. Pokud se domníváme, že hodnota eura bude za 5 minut a 57 vyšší, než je aktuálně, tak opci nakoupíme funkcí Call (Nahoru). V opačném případě, kdy předpovídáme, že cena dolaru půjde oproti euru dolů, tak zvolíme funkci Put (Dolů).

Jak začít obchodovat

Dostáváme se do situace, kdy máme rozhodnuto, jestli aktivum nakoupíme a nebo prodáme. Klikneme tedy například na tlačítko Call (nákup) a napíšeme částku, kterou chceme investovat a potvrdíme transakci. V tuto chvíli mohou nastat pouze 3 situace. Vyhrajeme a získáme předem fixní částku z investice, kterou jsme do obchodu vložili. V našem případe obchodujeme opci s 85% návratností, takže při vkladu 10 € získáme 8,5 € navíc, dohromady tedy 18,5 €. Druhá situace nastává, pokud je náš obchod neúspěšný a v takovém momentě prohráváme částku, kterou jsme do obchodu vložili. Poslední třetí případ nastává, pokud se hodnota Euro/USD nezmění a v takovém okamžiku se nám vrací vložená investice.
 

Kde sledovat úspěšnost našeho obchodu

Po otevření nové pozice se nám náš nově uzavřeny obchod zobrazí v úzké lištičce ihned pod grafem s vývojem ceny. Tato funkce nám umožňuje neustálé sledovat vývoj našeho uzavřeného obchodu. V naší ukázce jsme koupili Call opci měnového kurzu EUR/USD za 50$ a zatím vypadá, že je náš odhad správný. Aktuální cena je vyšší, než strike cena (cena při které jsme do obchodu vstoupili) a proto nám svítí aktuální cena zeleně. V tomto momentě ovšem tolik nezáleží na tom, jestli nám obchod vychází, nebo ne, protože hlavní je, jaká cena bude jakmile obchod bude za 25 minut a 18 sekund expirovat.

otevrena-pozice

Rozhodnutí ostatních obchodníků a expirační doba

Pokud bychom chtěli znát, jak obchodují ostatní uživatelé, tak tuto informaci u některých brokerů nalezneme hned vedle grafu (většinou v levé části). Tyto hodnoty bývají většinou dost podobné a používáme je spíše jako orientační zajímavost v některých případech ale můžeme zpozorovat i větší změny třeba jako, že 57% obchodníku nakupuje opci (Call) a pouhých 43% ji prodává (Put). Na ukázce na začátku článku také vidíme, že opci zbývá 5 minut a 57s do její expirace. Expirační doba je časová lhůta po které zjistíme, jestli náš obchod byl úspěšný, nebo ne. Na vytvoření obchodu, který expiruje za 5 minut a 57s má obchodník posledních 57s na rozhodnutí, jestli nakoupí, nebo prodá. Po uplynutí této lhůty budete muset obchodovat opce s jinou expirační dobou.

Práce již s uzavřenými obchody- Rollover, Double-up, Buy-out

U některých brokerů se můžeme setkat ještě s třemi funkcemi navíc, které nám umožňují pracovat již s uzavřenými obchody, jedná se o funkce Rollover, Double-up a Buy-out. První z nich tzv. rollover, která je někdy známá také pod pojmem navyšování slouží k prodloužení stávající expirační doby u vašeho obchodu. Tuto funkci můžete využít v případě, kdy zjistíte, že vaše predikce nebyla zcela správná a váš obchod potřebujete expirovat o trochu déle, aby byl ziskový. Dejte si ovšem pozor při používání této funkce, protože, když Vám nepomůže ani prodloužení Vaší expirační doby, tak nejenže prohrajete obchod, ještě ale budete muset zaplatit nějaký poplatek za její použití. Pro zkušenější obchodníky to ovšem může být záchrana před prohraným obchodem. Funkce double-up Vám vytvoří naprosto identický obchod s tím, kterým máte vytvořený, takže se jedná vlastně o takové zdvojnásobení. Poslední třetí nástroj je tzv. Buy-out, jak už může název napovídat, tak se jedná o vykoupení. Broker tedy za vás za menší poplatek opci vykoupí a obchod zruší.

Předchozí článek:
Následující článek:

 

Binární opce – příklady
Hodnocení článku

Tagged , ,

Autor: Michal

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

IQ Option nabízí aktuálně nejvyšší výnosy z binárních opcích na trhu.

Obchodovat zde lze už od vkladu 10$, min. obchod je pak od 1$.

Číst recenzi pro více informací

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com