Ověření totožnosti u brokera

Binární opce články Ověření totožnosti u brokera


1438609173_vector_65_07

Ověření identity je běžná součást každého licencovaného brokera, proč tomu tak ovšem je a co vše po vás broker může požadovat? Více v článku…

 

Nejspíše jste se již u Vašeho brokera setkali, že po vás chtěl ověřit identitu pomocí kopie občanského průkazu, cestovního pasu, řidičského průkazu a dokumentu (účtu), kde je uvedena adresa vašeho trvalého pobytu. Nyní si povíme, proč tyto informace po Vás broker požaduje a jestli je bezpečné mu je poskytnout.

Každý broker, který je regulovaný musí splňovat určitě podmínky regulačních úřadů. Jedna z nich se týká právě brokerových klientů, kteří musí projít procesem ověřování, aby nedocházelo ke praní špinavých peněz. Licencovaní brokeři ovšem musejí dodržovat i další podmínky, broker musí mít například oddělené vlastní finance od financí svých klientů a všechny vklady zákazníků musí být pojištění ve 100% do 20 000 €. Pokud by broker neověřoval identitu svých klientů, tak by se postavil proti zákonům Evropské Unie a byla by mu licence odebrána, nebo pozastavena a musel by svou činnost neprodleně pozastavit.

Jaké kopie dokladů po vás broker může požadovat

Platný průkaz totožnosti – občanský průkaz / řidičský průkaz / cestovní pas
Doklad o místě trvalého bydliště – Účet za elektřinu, plyn, vodu, internet, telefon, výpis z bankovního účtu, nebo výpis ke kreditní kartě. Popřípadě kopie jakéhokoli dokladu z kterého bude jasně vidět jeho původ stejně tak, jako čitelně viditelná adresa vašeho trvalého bydliště.
Kreditní / debetní karta – V případě, že se rozhodnete používat k financovaní vašeho účtu u brokera kreditní či debetní kartu, tak budete muset v rámci ověřování vlastníka karty naskenovat její přední i zadní stranu. Z bezpečnostních důvodů začerněte prostředních 8 číslic na přední straně a tři číslice na straně zadní – CVV.

SWIFT potvrzení – Jestliže se rozhodnete svůj účet financovat prostřednictvím bezhotovostního převodu, tak bude zapotřebí nahrát SWIFT potvrzení získané od banky.

Kdy si kopie může vyžádat?

Vyžádání výše zmíněných kopií může broker požadovat někdy po založení účtu, před prvním vkladem, anebo až před prvním výběrem. Přesný čas se liší od brokera k brokerovi, kvůli zpřísněné legislativě ovšem úřadu po brokerech chtějí tyto informace co nejdříve (nejlépe tedy po založení účtu).

Závěr

Ověřovací proces, který se u brokera postupujete pouze jednou od založení účtu by měl trvat maximálně několik pracovních dnů. Ne každý je nadšený, že své osobní informace musí brokerům zaslat, aby mohl obchodovat, měli byste mít ovšem na paměti, že se jedná o zcela běžný proces, kterému se nelze nikterak vyhnout. A v případě, kdyby tyto informace brokeři po vás nepožadovali, tak by se stavili proti zákonům Evropské Unie a jejich legální provozování činnosti by bylo zrušeno (Např. od CySEC, FCA úřadů).

Ověření totožnosti u brokera
Hodnocení článku

Autor: Michal

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

IQ Option nabízí aktuálně nejvyšší výnosy z binárních opcích na trhu.

Obchodovat zde lze už od vkladu 10$, min. obchod je pak od 1$.

Číst recenzi pro více informací

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com