Průvodce kryptoměnami – Jak sehnat jakékoliv mince

Binární opce články Průvodce kryptoměnami – Jak sehnat jakékoliv mince


Průvodce kryptoměnami – Jak sehnat jakékoliv mince

Trh s kryptoměnami je aktuálně považován za jeden z nejrychleji rostoucích trhů světa. A protože neexistuje pouze jeden způsob, jak můžeme získat kryptoměny, tak jsme vytvořili následujícího průvodce, ve kterém vám prozradíme všechny možnosti, jak můžete kryptoměny koupit, držet, anebo zase prodat. Takže bez jakéhokoliv dalšího zdržování, pusťme se do toho.

Peněženky na kryptoměny – zde si uložíte své mince

Pokud chceme kryptoměny vlastnit, tak je musíme mít kde uložit a přesně pro tento účel slouží peněženky na kryptoměny. Nebojte se, že by se jednalo o něco výrazně složitého, protože vaši peněženku na kryptoměny můžete mít, jak třeba na vašem mobilu, tak i např. na počítači. Jednoduše řečeno, se jedná o software, kde spravujete své mince.

Jakmile vlastníte peněženku na kryptoměny, tak je potřeba ji zaplnit mincemi. Ty můžete získat například na burzách k tomu určených. 

Burzy na kryptoměny  – vhodné pro dlouhodobé držení

U kryptoměnových burz můžete mince kryptomen kupovat, anebo i prodávat. Tyto mince lze získat bud výměnou za jinou digitální měnu, anebo nákupem za běžné měny, jako je americký dolar, nebo euro. Neexistuje pouze jedna burza na kryptoměny, kde lze mince sehnat. A jak už tomu bývá, tak tam kde je konkurence, tak tam je i jiná nabídka. Při výběru nejlepší burzy na kryptoměny byste se měli dívat především na její likviditu, poplatky, limity nákupu a výběru, objemu obchodů a bezpečnosti. Jako nejlepší burza na kryptoměny je dost často považována CoinBase, která má velmi přívětivé prostředí i pro začátečníky. Burza je navíc velmi dobře zabezpečená. Další oblíbené burzy jsou například: Poloniex, Kraken and BitStamp

Většina burz na kryptoměny požaduje od klientů poskytnutí osobních údajů (třeba i kopii občanky), takže tím nebuďte zaskočeni. Pověst, že jsou kryptoměny zcela anonymní u většiny burz totiž není pravdivá.

Brokeři na kryptoměny – Spekulujte na vývoji cen

Spousta brokerů, kteří nabízí obchodování klasických měnových párů (tedy forexu), nabízí ve svém portfoliu i právě kryptoměny. U nich pak můžete obchodovat a spekulovat na pohybu cen většiny známých kryptoměn. Při výběru nejlepšího brokera na kryptoměny byste měli brát v potaz jeho spread, reputaci a také regulaci (např. CySEC). Tato možnost je výhodná především pro lidi, kteří chtějí běžně vydělávat na spekulaci pohybu cen kryptoměn. Většina brokerů na kryptoměny nabízí navíc jednoduchou obchodní platformu, takže je po vložení reálných prostředků téměř ihned možné začít obchodovat. Nemusíte se tak starat o nějaké peněženky na kryptoměny, nebo něco podobného. Na druhou stranu, pokud chcete nějakou kryptoměnu pouze zakoupit a dlouhodobě držet, tak je pro vás lepší ji zakoupit přímo na burze. Většina brokerů na kryptoměny totiž má noční poplatek, pokud v pozici zůstanete i přes noc. Obchodníkům, kteří se snaží vydělávat na spekulaci především během dne to nevadí. Pro lidi, kteří chtějí ale kryptoměny dlouhodobě držet může být tento poplatek zásadním faktorem.

Těžení – Extra výkonné počítače nutností

Všechny mince, které jsou v oběhu jsou vytěženy. Těžením mincí se spousta lidí dokáže i uživit, třeba hlavně v Číně. Věřili byste tomu, že 71% všech Bitconů bylo zatím vytěženo právě tam? Občas je to až zarážející, co tento národ dokáže. Tato možnost nicméně není tak atraktivní, jako bývala, protože k těžení mincí je potřeba vlastnit super výkonné počítače. Takové stroje jsou samozřejmě extrémně finančně nákladné. Rovněž musíte také počítat se značnou spotřebou energie, která je velkým faktorem při těžení (takže se vyplatí těžit především v zemích, kde je elektřina relativně levná). A právě proto je pro většinu lidí jednoduší a výhodnější spekulovat na pohybu kryptoměn. 

Závěr – Vyberte možnost, která vám nejvíce vyhovuje

Jak jste se mohli dočíst, tak neexistuje pouze jedna možnost, jak můžete mince získat. To znamená, že je pouze na vás, jakým směrem se vydáte. Jakmile se rozhodnete o způsobu, jak své mince získáte, tak byste měli uvažovat o tom, jaká kryptoměna má aktuálně nejslibnější budoucnost. Pro mě je to například aktuálně Ethereum s decentralizovanými aplikacemi, které mohou mít obrovský dopad i na náš běžný život. 

 

Průvodce kryptoměnami – Jak sehnat jakékoliv mince
5 (100%) 1 vote

Autor: Michal

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

IQ Option nabízí aktuálně nejvyšší výnosy z binárních opcích na trhu.

Obchodovat zde lze už od vkladu 10$, min. obchod je pak od 1$.

Číst recenzi pro více informací

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com