RSI indikátor

Binární opce Akademie RSI indikátor


Nevíte, jak RSI indikátor funguje? Pomocí názorného příkladů Vás naučíme jednoduchou strategii s RSI a stochastic oscilátorem

 

Co je vlastně RSI? Jedná se o zkratku z angličtiny znamenající Relative Strenght Index. V překladu do češtiny mluvíme o Indexu relativní síly, který může nabírat hodnot 0-100. Přičemž hodnoty menší než 30 značí tzv. přeprodaný trh (oversold) a obráceně hodnoty vyšší než 70 označují tzv. překoupený trh (overbought).

Použití RSI indikátoru v praxi

My tento indikátor budeme používat spolu se stochastic oscilátorem, který jsme si uváděli v posledním dílu naší akademie. Pokud jste článek nečetli, tak doporučuji přejít na strategie se stochastic oscilátorem, protože budeme pokračovat v naší nastavené šabloně z tohoto článku. Otevřeme tedy šablonu, kde již máme stochastic oscilátor a přidáme k němu RSI indikátor. Opět odstraníme druhou křivku Moving Avarage 5, kterou prozatím používat nebudeme a jen by nás mohla plést. Poté klikneme na RSI indikátor, dáme edit a nastavíme periodu z 50 na hodnotu 14. Následujícím úkolem bude přidání horizontálních křivek, které nastavíme na hodnoty 30 a 70. Nyní už zbývá jen pozorně vyčkávat, kdy se hodnoty dostanou k našim vytvořeným horizontálním přímkám na stochastic i RSI oscilátoru zároveň.

RSI-oscilator
Vertikální zelené čáry označují úspěšné obchody. Červené tečky naznačují překročení obou hranic zároveň.

Jakmile se nám potvrdí oba signály ze stochasticu i RSI oscilátoru zároveň, tak dostáváme příležitost na vytvoření našich obchodů. Pokud se křivka na stochastic oscilátoru nachází pod úrovní 20 a RSI oscilátor pod úrovní 30, tak uvažujeme o nákupu opce Call/Směr Nahoru. Naopak pokud se křivka stochastic indikátoru nachází nad hodnotou 80 a RSI nad 70, tak uvažujeme o prodeji opce – Put/Směr Dolů . Já při používání této strategie volím 5-10 minutovou expiraci (každá svíčka představuje 1 minutu, takže si vždy odpočítáte 5 svíček od doby, kdy byste uzavřeli obchod a zjistíte, jestli by byl Váš obchod úspěšný). Jak jste si možná všimli, tak po přidání RSI indikátoru se nám výrazně změnil počet našich potenciálních obchodů oproti pouhému používání stochastic oscilátoru. Ničeho se nelekejte je to naprosto normální, situací totiž, které potvrzují oba dva indikátory najednou není tolik (ale zase by měla být teoreticky větší úspěšnost našich obchodů).

Souhrnný princip

RSI i Stochastic nad úrovní 70 a 80 – uvažujeme o prodeji Put opce – směr Dolů .
RSI i Stochastic pod úrovní 30 a 20 – uvažujeme o nákupu Call opce – směr Nahoru.

Doporučení

Samotný RSI oscilátor není vhodné používat bez jiného dalšího potvrzovacího indikátoru. Já osobně k technické analýze používám RSI spolu se zmíněným stochastic oscilátorem. S těmito indikátory je moje úspěšnost obchodů 72,94% (Má úspěšnost této strategii je testovaná na 85 obchodech (62 vyhraných, 23 prohraných), Vaše se může ovšem lišit). Někteří obchodníci mohou používat i jiné hodnoty, než jsem zde zmínil. Záleží pouze na Vás, jaké hodnoty si zvolíte. Můžete vyzkoušet třeba i velmi populárních 20 a 80.

 

Předchozí článek:
Následující článek:

 

RSI indikátor
Hodnocení článku

Tagged , , ,

Autor: Michal

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

IQ Option nabízí aktuálně nejvyšší výnosy z binárních opcích na trhu.

Obchodovat zde lze už od vkladu 10$, min. obchod je pak od 1$.

Číst recenzi pro více informací

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com