Ruleta a binární opce, mají něco společného?

Binární opce články Ruleta a binární opce, mají něco společného?


Ruleta, jedna z oblíbených hazardních her je občas přirovnávána k binárním opcím. To, kolik toho mají doopravdy společného se pokusíme odpovědět v dnešním článku.

Ruleta – Princip hry

Je kasinová hra, která se skládá z většího a menšího kola. Větší kolo je nepohyblivé a je na něm napsáno 37 čísel, která jsou bud červená, nebo černá, jediná 0 je zelená. Ruleta je obsluhována krupiérem, který vhazuje kuličku po vnitřním obvodu velkého kola proti směru pohybu malého kola. Hráč, který si chce vsadit bud může předpovídat u jakého čísla se kulička zastaví, anebo u jaké barvy. Princip rulety je natolik jednoduchý, že její hraní zvládne naprosto každý. Vyhrát na ruletě je především otázka o štěstí, proto bychom také tak měli brát její hraní. Na druhé straně je dobré lepší používat ověřené strategie pro ruletu (viz. Např. ) neboť použitím špatné strategie zbytečně snižujete svému štěstí šance. Někteří obchodníci, kteří mají problémy uspět s obchodováním binárních opcích často označují binární opce za takovou ruletu, protože i zde podle nich máte údajně také pouze 50% šanci na úspěch.

Binární opce – princip

Princip binárních opcí spočívá ve spekulaci budoucího vývoje kurzu aktiv. To znamená, že si vezmete například zlato a je na vás, abyste předpověděli, jestli jeho cena bude za 30 minut vyšší, nebo nižší, než je nyní. V případě, že vaše predikce bude úspěšná, obdržíte přibližně 75-85 % z investované částky. A protože principiálně opět určujete pouze, jestli bude cena vyšší, nebo nižší, tak zde někteří vidí souvislost se sázením na červenou a černou barvu v ruletě.

Dobře, kde je ale pravda?

Pravda je taková, že obchodovat binární opce způsobem jakým se hraje ruleta, kdy jen bezmyšlenkovitě vsázíte na jednu, nebo druhou možnost nemá smysl. Pokud takto chcete obchodovat binární opce, tak neuspějete. A opravdu při takovém stylu obchodování máte teoreticky pouze 50% šanci na úspěch, jako u rulety. Binární opce jsou ovšem o správném předpovídání trhu a o tom, kam se cena aktiva s největší pravděpodobností posune. Je to svým způsobem hra s čísly, kdy musíte určit, jestli je odměna dostatečně velká k riziku a šanci na vyhraní obchodu. O důležitosti aplikování binárních strategií při obchodování píšeme neustále, je ale na vás, jak moc vážně obchodování berete. Pokud ho berete, jen jako hru, jako třeba ruletu, tak je používat nemusíte.

Společné aspekty binárních opcích a rulety

Z článku tedy jasně vyplívá, že binární opce v rukou zodpovědného obchodníka nemají moc společného s ruletou. Ruleta bude vždy považována pouze za hru sloužící k pobavení, kdežto binární opce jsou něco daleko více. Jejich obchodování není o náhodě, tak moc jako o schopnostech obchodníka.

Dalším společným znakem je výběr správné společnosti, kde budete obchodovat v případě binárních opcích a sázet v případě rulety. Existují různé seznamy a databáze, díky kterým si můžete porovnat nejlepší kasina, která se na ruletu zaměřují. Velmi přehledně a detailně zpracovává takovou databázi portál . Určitě doporučujeme se na něj při výběru správného kasina podívat. Nakonec zbývá už jen popřát hodně štěstí při hraní.

Ruleta a binární opce, mají něco společného?
Hodnocení článku

Autor: Michal

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

IQ Option nabízí aktuálně nejvyšší výnosy z binárních opcích na trhu.

Obchodovat zde lze už od vkladu 10$, min. obchod je pak od 1$.

Číst recenzi pro více informací

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com