Binární opce strategie

Binární opce Binární opce strategie


V základu má každý binární obchodník poloviční šanci na vytvoření úspěšného obchodu, jelikož při obchodování klasických opcích můžeme pouze předpovídat, jestli cena opce půjde nahoru, nebo dolů. To je ovšem s 80-85% návratností z úspěšného obchodu nedostatečné a bez jakékoli strategie je téměř nemožné ziskově obchodovat. Pokud to ovšem myslíme s obchodováním vážně a chceme na něm dlouhodobě vydělávat, tak používáme tzv. binární strategie. Tyto strategie nám mohou pomoci výrazně zvětšit naši úspěšnost, měli byste ovšem také předem vědět, že kromě Vaší počáteční investice k brokerovi budete muset také investovat Váš čas, ten je totiž k tomu, abyste se naučili úspěšně obchodovat nezbytný. Binární strategie se většinou skládají ze 2 druhů analýz, bud se jedná o technickou analýzu, nebo o fundamentální analýzu, v některých případech se můžeme také setkat s jejich kombinací.

Přejít na nově otevřenou Akademii s konkrétními strategiemi na binární opce (Doporučeno pro uživatele, kteří již prošli průvodcem na binární opce)

Technická analýza

Technická analýza, nebo také analýza grafů se zabývá předpovídáním změny ceny opcí podle nějakého opakujícího se patternu (vzorce). K nalezení těchto vzorců nám pomáhají různé indikátory a oscilátory (stochastic, RSI, MACD a další.) Někteří brokeři nabízejí přímo ve své platformě systém pro kompletní technickou analýzu (Pro Option, nebo volba pro), pokud byste ovšem hledali bezplatné služby a nechtěli používat brokerův systém, tak doporučujeme FreeStockCharts, nebo MetaTrader 4. Ukázka systému MT4 na 5 minutovém grafu.

binarni-strategie-MT

Fundamentální analýza

Druhým typem binární strategie je tzv. fundamentální analýza. Tato metoda se výhradně zaměřuje na ekonomické statistiky a ekonomické změny, které s největší pravděpodobností jakkoli ovlivní hodnotu opcí. Jednou z nejvýznamnějších ekonomických změn byla například celosvětová krize roku 2008, při které měli investoři úžasnou šanci na vsazení na pokles ceny akcií veřejných cenných papírů významných společností, bank a investičních fondů. Nedávno jsme se také setkali s oznámením Velké Británie o odchodu z EU (tzv. Brexit), a výsledek? Okamžitý pád libry a posílení zlata a dolaru. V menším měřítku, stovky ekonomických ukazatelů jsou denně veřejně publikovány (Jako je například nezaměstnanost ve státě, inflace apod.) Všechny tyto ekonomické změny jsou zaznamenávány v ekonomických kalendářích ve kterých naleznete, jak velký dopad nejspíše budou na podkladové aktivum mít, čas jejich vydání, a směr, kterým se nejspíše jejich hodnota posune. Ekonomických kalendářů naleznete na internetu spoustu, jeden dokonce nabízí zdarma ve své akademii broker 24Option, kalendář se nachází v dolním menu pod kategorií centrum zdrojů.

S jakým kapitálem binární opce obchodovat?

První dva druhy strategií zmíněné výše jsou určeny k předpovídání ceny, následující strategie je ovšem otázkou správného Money Managmentu. Dodržování MM Vám pomůže udržovat Váš kapitál pod kontrolou a vy z něj tak budete moci vytěžit absolutní maximum. Obecně se nedoporučuje investovat do jednoho obchodu více, jak 4% z vašeho celkového kapitálu. Money managment je leckdy velmi opomíjen, jeho důležitost je ovšem úplně stejná jako při používání kterékoli jiné strategie, která vám pomůže předpovědět cenu, někdy dokonce i větší.

Vemte si příklad, kdy si založíte účet u brokera, který nabízí obchodování od 10$ a vložíte k němu pouze minimální vklad 100$. V takovém případě ihned při uzavření vašeho prvního obchodu investujete celých 10% z celého vašeho konta. Teoreticky máte tedy peníze na to, abyste založili pouze 10 obchodů. Je sice hodně malá pravděpodobnost, že by všechny obchody skončili neziskově, i tak ale pokud by i jen pár z těchto investic bylo neúspěšných (především, pokud by se jednalo hned o první obchody), tak se dostáváte do velkého psychického nátlaku. Následně začnete o každém obchodu pochybovat a s největší pravděpodobností se přestanete držet vaší binární strategie, která jinak může z dlouhodobého hlediska fungovat velmi dobře.

Testování binárních strategií

Obchodování s reálnými prostředky bez otestované binární strategie je velmi riskantní. Je tedy vhodné, aby byl každý investor na reálný trh řádně připraven a jedním ze způsobů, jak toho docílit je použití demo účtu na binární opce. Tento cvičný účet funguje úplně stejně jako reálný, jediný rozdíl je, že obchodujete s imaginárními prostředky. K testování strategií na reálném trhu je demo verze podle mě asi nejlepším řešením. Snažte se při testování striktně dodržovat Vaši strategie, jako byste obchodovali s reálnými prostředky (i když tomu tak není).

Druhým způsobem, jak lze otestovat binární strategie je zapnout například MetaTrader 4 a kdykoli byste na reálném účtu uzavřeli obchod, poznamenáte si to do Excelu, nebo na papír. Poté počkáte, jestli se cena opce posune směrem, který jste zvolili a výsledek obchodu opět zapíšete. Tímto způsobem se budete snažit „vytvořit“ co nejvíce obchodů a následně si spočítáte celkovou úspěšnost strategie.

 

Předchozí článek:
Následující článek:

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

IQ Option nabízí aktuálně nejvyšší výnosy z binárních opcích na trhu.

Obchodovat zde lze už od vkladu 10$, min. obchod je pak od 1$.

Číst recenzi pro více informací

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com