Svíčkový graf

Binární opce Akademie Svíčkový graf


svickovy-graf

Pomocí názorných příkladů Vás naučíme, jak se orientovat ve svíčkovém grafu a co tvary jednotlivých svíček představují.

 
 
 
Naučit se číst ze svíčkového grafu je jedním ze základních úkonů při technické analýze s binárními opcemi a forexem. Možná si pokládáte otázku, co ovšem představují jednotlivé svíčky? Každá svíčka představuje pohyb ceny. Kromě klesání a růstu ceny můžeme pomocí svíček pozorovat i minimální a maximální cenu ve vybraném časovém období.

Pokud používáme svíčkový graf, tak si musíme zvolit tzv. timeframe, což je časové období, jaké jedna svíčka představuje. Časová období mohou být 1 minuta, 5 minut, 15 minut, 30 minut, 1 hodina a další. Pokud si tedy zvolíme timeframe 5 minut, tak každá svíčka bude v našem grafu zastupovat 5 minut pohybu ceny zvoleného aktiva. Pokud tedy máme na celém grafu 30 svíček, tak vidíme 150 minut posledního průběhu vývoje ceny.

Býčí a medvědí svíčka

U svíčkového grafu rozlišujeme 3 druhy svíček. První z nich znázorňuje růst, občas je také označovaná jako tzv. býčí svíčka na naší ukázce je znázorněna bílou svíčkou. Druhá vyobrazuje pokles a ta je přezdívaná jako medvědí svíčka (tmavá svíčka). Třetí možností je svíčka bez těla, která značí neutrální trend.
rostouci-a-klesajici-svickovy-graf
 
 

Open – První počáteční cena na začátku daného období.
Close -Konečná cena na konci daného období.

High – Nejvyšší dosažená cena během cyklu

Low – Nejnižší dosažená cena během cyklu

 
 
 
Svíčka se skládá z těla a z knotu. Horní knot měří vzdálenost mezi nejvyšší dosaženou cenou během cyklu (High) a vrchem těla (u býčí svíčky – close u medvědí svíčky- open). Spodní knot měří vzdálenost mezi low cenou a spodkem těla (analogicky bud mezi open nebo close cenou). Tělo svíčky rozlišujeme podle tvaru a barvy. Pokud se jedná o zelené tělo, tak cena stoupá. U červené barvy zase naopak klesá.

 

Tvary jednotlivých svíček

1) Dlouhé tělo svíčky naznačuje trend trhu a podle barvy svíčky rozlišujeme, jestli cena klesá, anebo roste.

Zelené, dlouhé tělo svíčky naznačuje, že nakupující jsou v převaze a že cena stoupá
Červené, dlouhé tělo svíčky naznačuje, že prodávající jsou v převaze a že cena klesá

2) Krátké tělo svíčky naznačuje, že trh je momentálně nejistý. Čím více se bude tělo svíčky zmenšovat, tím více bude předpovídání, kdo je v převaze mnohem obtížnější a nejistější.

3) Poslední třetí variantou je svíčka bez těla, ta má tvar připomínající křížek, nebo plus. V této situace je trend kompletně neutrální. Ani nakupující ani prodávající nejsou v převaze.

Příklad svíčkového grafu

svickovy-graf-priklad

Na následujícím obrázku je vyobrazen svíčkový graf společnosti Google. Každá svíčka na grafu představuje 5 minut (M5). Dohromady je na grafu 48 svíček, což znamená, že se díváme na graf aktiva za posledních 240 minut. Zelené svíčky vyobrazují nárůst ceny a červené pokles.

 

Následující článek:

 

Svíčkový graf
Hodnocení článku

Autor: Michal

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

IQ Option nabízí aktuálně nejvyšší výnosy z binárních opcích na trhu.

Obchodovat zde lze už od vkladu 10$, min. obchod je pak od 1$.

Číst recenzi pro více informací

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com