Testování binárních brokerů – výsledky

Binární opce Brokeři Testování binárních brokerů – výsledky


Abychom vám, našim čtenářům mohli poskytnout brokery, kteří jsou špičkou ve svém oboru, tak je testujeme. Testování brokerů probíhá v několika fázích, které vám dnes přiblížíme. Aktálně se na našem seznamu ověřených brokerů nachází 4 společnosti, které jsou ve světě binárních opcí uznávané a respektované. Předtím, než vůbec uvažujeme o přidání jakékoliv společnosti do našeho seznamu ověřených brokerů, tak nás zajímá následující.

Regulace brokera

Jednu z prvních věcí, které sledujeme při volbě brokera je jeho regulace. Stejně tak byste měli učinit i vy. Regulace brokerovi umožnuje působit na určitém trhu pro který vlastní danou licenci. Brokeři bez licencí působí na trhu nezákoně a nabízí své služby nelegálně. Regulační úřady mají za úkol dohlížet nad férovým chodem brokera. V případě nedodržení pevně stanovených podmínek jsou brokeři finančně sankcionováni vysokámi pokutami. Licence dodává brokerovi také důvěryhodnost, obchodníky z Evropy by měla zajímat především licence CySEC, popř. HCMC licence. A konkrétně obchodníky v Česku a na Slovensku pak notifikace ČNB a NBS. 

Jak zjistit, jestli je broker regulovaný?

Někteří brokeři uvádí regulace na svých webových stránkách, nicméně doporučuji si vlastnictví licence zkontrolovat sám. My už jsme se několikrát setkali toho, kdy se nečestní brokeři pyšnili  něčím, co vlastně ani nevlastnili. ČNB notifikaci lze dohledat na na stránkách https://apl.cnb.cz/ a CySEC licenci na stránkách http://www.cysec.gov.cy/. Při vyhledávání nezadávejte název brokera, nýbrž provozovatele brokera. Stačí vždy zadat pouze „název subjektu“, musíte ale uvést přesný název provozovatele, čárky i mezery jsou důlěžité. 

Binární brokeři, které uvádíme na webu mají licence popsané v recenzích, tuto skutečnost si nyní můžete i sami zkontrolovat, když už víte jak na to.

Reputace brokera a zkušenosti obchodníků

Druhým velmi důležitým faktorem se kterým se seznamuje před obchodováním u brokera je jeho reputace a zkušenosti obchodníků. Ty lze nalézt v recenzích, diskuzních forech, anebo i třeba ve facebokových skupinách. Některé zkušenosti obchodníků nemusí být ovšem zcela objektivní, poslední dobou se až nebezpečně často setkávám se „zkušenostmi“ lidí, kteří vlastně u brokera nikdy ani neobchodovali. Takové příspěvky mohou být vytvořeny bud od brokera samotného, aby si vylepšil reputaci na trhu mezi obchodníky. Anebo rovněž od konkurence, ve snaze pošpinit dobré jméno společnosti. Dbejte tedy zvýšenou pozornost na to co čtete a snažte se rozeznat, co nejspíše psal člověk který je zde obchodníkem a člověk, který si jen vymýšlí „pohádky“. U brokerů, kteří mají dlouholetou tradici a historii lze celková reputace určit lépe. A jak si přibližně vedou brokeři, které uvádíme v našem žebříčku?

  • IQ Option  
  • Chvála na vysoké výnosy u minutových opcí a na neomezený demo účet zdarma. Oblíbená je i moderní platforma s nízkými obchodními požadavky (malý min. vklad).  Pozitivně obchodníci vidí i  vysoký počet pořádaných akcií a soutěží. Je vidět snaha o neustále zlepšování. Zákaznická platforma poslední dobou pracuje velmi dobře. Na výběry si víceméně žádný z obchodníků moc nestěžuje, vždy došlo k vyplacení vlastněných prostředků. Za nevýhody jsou nejčastěji zminovany: nižší výnosy u opcí s klasickou a dlouhodobou expirací. Některým českým obchodníkům pak chybí také platforma a zákaznická podpora v češtině.

  • TopBinary 
  • Ohlasy na brokera TopBinary jsou převážně z řad českých obchodníků, protože na jiné trhy se broker moc nezaměřuje. Zde jsou viděny ve velmi kladném světle vysoké výnosy a velmi dobře fungující podporu češtiny. Co některým obchodníkům chybí je ale třeba demo účet zdarma. Druhým největším problémem bývá pak pro některé vyšší minimální vklad než je u konkurence.

  • ETX Capital
  • Obchodníci mají u toho brokera rádi především solidní a stabilní výnosy. Na některé také budí dobrý dojem to, že se jedná o britskou společnost. Dle většiny jsou výběry v pořádku, i přesto, že někdy trvají déle, než je uvedeno. S platformou moc obchodníků problém nemá, pouze někteří si stěžují na ne tak rychlé provádění příkazů (vytvoření obchodů). Pozitivně ocenovány jsou i velmi časté webináře zdarma. Čeští obchodníci si stěžují na nesprávné překlady platformy a nefungující zákaznickou podporu v češtině (i přesto, že je nabízena).

  • StockPair

  Kladně je zde viděna především rozřířená škála expiračních dob. S problémovými výběry se setkává pouze opravdu malé procento obchodníků, většinou se jedná o pouhá nedorozumění. Zásadní problém mají ale někteří obchodníci s platformou, která vypadá nemoderně a nedá se s ní pracovat s grafy.

Obchodní platforma – nabídka, chod, výnosy, požadavky a demo účet

Obchodní prostředí, neboli obchodní platforma je důležitým kritériem při výběru brokera. Při hodnocení nabídky platformy pozorujeme: počet aktiv, škálu expiračních dob spolu s nabídkou pokročilých funkcí (odprodej opce, prodloužení expirace…). U chodu samotné platformy pak testujeme rychlost provádění zadaných příkazů (odezvu), její funkčnost a bezpečnost. Při posuzování zevnějšku hodnotíme modernost a jednoduchost ovládání platformy (toto kritérium je počítano v tabulce v kolonce chod). Jedním z našich hlavních zaměření jsou i brokerovi výnosy, které musí být dostatečně vysoké, aby bylo pro obchodníky jednoduší dlouhodobě ziskově obchodovat. Jsme si vědomi faktu, že i jeden procentuální bod u obchodovaného aktiva může pro některé znamenat rozdíl mezi ziskovým a neziskovým obchodováním. V potaz bereme také brokerovi požadavky na obchodování, tedy minimální investici a minimální vklad, aby obchodník mohl obchodovat. Pokud broker nabízí praktický demo účet, dostává od nás rovněž bonusové body navíc.

BrokerNabídkaChodVýnosyPožadavkyDemo účetPrůměr
IQ Option6/109/108,3/1010/1010/108,66/10
TopBinary8/108/108,4/107/100/106.3/10
ETXCapital7/107/108/107,5/103/106,4/10
StockPair8/106/107,7/106/105/106,5/10

Mobilní obchodování

At už chceme, nebo nechceme, tak žijeme ve světe mobilních telefonů. Většina brokerů je si tohoto faktu vědoma a podle toho také reaguje. I přesto, že já osobně nejsem zastáncem mobilního obchodování, tak nekteří obchodníci berou optimalizovaného brokera na mobilní obchodování za samozřejmnost. Většina brokerů se tak snaží optimalizovat své stránky na chytrá zařízení, anebo pro ně vytváří speciální aplikace, které si lze stáhnout např. na App Store, nebo Google Play.  Finální hodnocení mobilní aplikace je vytvořena no základě hodnocení uživatelů v Google Play a App store. 

BrokerAplikace pro androidAplikace pro iPhone InfoHodnocení (dle Google Play + App Store)
IQ OptionAnoAnoZvolena obchodní aplikací č.1 v 28 zemí8.2/10
TopBinaryAnoAnoVelmi dobrá funkčnost, design průměrný8,0/10
ETXCapitalAnoAnoNenabízí všechna aktiva, jako počítačová verze7,4/10
StockPairAnoAnoPřehledná, odpovídá počítačové verzi8,0/10

 Zákaznická podpora

Dobrá zákaznická podpora, která dokáže rychle a jasně odpovědět je značnou výhodou v boji o klienty. Spokojení návštěvníci = spokojení obchodníci a to přesně brokeři chtějí. Někteří si ovšem důležitost zákaznické podpory neuvědomují. Výsledkem je nedostatek personálu, který by mohl uživatelům poradit. Při našem testování se zaměřujeme tak i na zákaznickou podporu a hodnotíme: rychlost odpovědi, vstřícnost, jasnost a výsledek komunikace (zdali byl náš problem vyřešen). Plusové body brokeři získávají i za podporu češtiny, ale pouze za takovou, která opravdu funguje. Hodnotit každého brokera za zákaznickou podporu je poměrně náročný úkol, protože většinou mluvíte s jiným pracovníkem. Je proto potřeba hodně „pokusu“, které následně zprůměrujeme a ohodnotíme zákaznickou podporu brokera jako jeden celek. 

BrokerJazykPoznámkyCelkové hodnocení 
IQ OptionAngličtinaVelmi rychlé odpovědi, ve většina případů vstřícnost a profesionalita, vždy vyřešení situace 8,5/10
TopBinaryČeštinaPodpora v češtině, dobře fungující. Rychlé odpovědi a komunikace zásadně s rodilým mluvčím.8,7/10
ETX CapitalČeštinaUváděná podpora v češtině, ale v praxi moc nefunguje (musíte se většinou domluvit v angličtině). Delší čekání na reakci, vyřešení situace s obtížemi po čase.6,4/10
StockPairAngličtinaBěžná e-mailová komunikace hodně vázne, někdy je zázrak dočkat se odpovědi. Nicméně mají dobrý live chat, který funguje i bez registrace, zde je zodpovězení dotazů v pořádku.7/10

Výběry u brokerů

Nedílnou součástí každého úspěšného obchodování jsou i výběry u brokerů. S vklady většinou žádné problémy nebývají, protože jednoduše brokeři dělají vše co je v jejich silách, aby bylo vše jednoduché a co nejrychlejší, o těch se tedy bavit nebudeme. O čem bych rád napsal pár vět jsou ale výběry u brokerů. Abyste si mohli vybrat své peníze (at už vydelane, nebo ty co jste si vložili) od brokera, tak budete muset projít ověřovacím procesem. Uvádějte tedy vždy pravdivé informace při registraci u brokera. Testování výběrů u brokerů, které uvidíme v sekci „brokeři“ probíhalo tak, že jsme vložili k brokerovi vždy 500€ s kterými jsme obchodovali. Po nějaké době jsme postupně požádali o 5 výběru, pokud byli vyplaceny, broker měl šanci se dostat do této sekce.

Jak dlouho testování probíhá?

Brokeři které testujeme a následně publikujeme do sekce „brokeři“ probíhá během 3 měsíců aktivního obchodování. V této lhůtě se chováme jako běžný obchodník a zadáváme obchody a příkazy jako kdokoliv jiný. Pokud zjistíme zásadní problém s brokerem, tak ho přidáme do sekce „nedoporučujeme“, nebo do sekce „podvod“. Tím, že se brokerovi povede dostat se do sekce doporučených brokerů ještě neznamená, že tam zůstane na vždy. V případě, že si nedokáže udržet kvalitu svých služeb na vysoké úrovni, tak mu snížíme hodnocení na webu, anebo jej zcela odstraníme. 

Výsledky testovaných brokerů

Doporučení brokeři na webu, kteří prošli tímto testovacím procesem mají v naší tabulce následující umístění. V případě, že nám nezáleží na jazyku brokera, anebo na tom, jestli například nabízí demo účet, tak výsledky umístění jednotlivých brokerů pro vás mohou být lehce odlišné. Nikoliv však nikterak zásadně, pokud ale například nerozumíte ani slovu anglicky, tak nemá cenu volit brokera, který podporuje pouze angličtinu.

Broker Min.vklad Licence Informace Web brokera
iq option 10 $ true recenze začít obchodovat
BDSwiss 100 $ true recenze začít obchodovat
etx capital 100 $ true recenze začít obchodovat

Závěr:

Naše testování končí tam, kde zkušenostmi našich čtenářů začínají. V případě, že máte nějaké problémy s některým z brokerů, které máme uvedené na webu, tak nám prosím napište do komentářů, anebo do soukromých zpráv na adresu – admin@ibinarniopce.cz. Pokud to budeš v našich silách, tak se pokusíme vaši situaci s brokerem vyřešit. Jestliže se nám tak spolu nepovede a broker se nezachová čestně, tak jej přidáme do sekce „nedoporučujeme“. Děkujeme že nám pomáháte náš portál dělat lepším a snažíte se upozornovat i ostatní obchodníky na možné problémy.

Autor: Michal

2 komentářů ke článku “Testování binárních brokerů – výsledky

 1. dobrý den o tuto formu obchodování se nějakou dobu zajímám a hledám veškeré dostupné informace. Nedávno jsem narazil na názor, že demo účty či snad i platformy můžou běžet na smyšlených číslech – tedy že můžou být naprogramovány tak aby dodali nějaké procento zisku svým autorům – podobně jako výherní automaty. Je to pak spíš otázka štěstěny, jak Vám je nakloněn software v danou dobu k tomu co svým majitelům zatím vydělal. (tedy že né všem data manipuluje ve stejnou dobu) Jak je možné si ověřit, že se v platformách jedná o identická data reálného trhu? děkuji za komentář

  1. Dobrý den,
   Ano, teoreticky to možné je a opravdu to někteří brokeři dělali. Abyste si byl jist, že něco takového broker nebude dělat, tak volte regulované společnosti CySEC úřadem. Ověřit, zda se jedná o reálná data můžete udělat tak, že si najdete kvotovací cenu daného instrumentu a srovnáte ji s aktuální cenou u brokera.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

IQ Option nabízí aktuálně nejvyšší výnosy z binárních opcích na trhu.

Obchodovat zde lze už od vkladu 10$, min. obchod je pak od 1$.

Číst recenzi pro více informací

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com