Ukázka příkladu NFP a jeho vlivu na trh

Binární opce Akademie, analýza, články, Forex Ukázka příkladu NFP a jeho vlivu na trh


Na našem webu máme již nově aktualizovaný přehled NFP (NonFarm Payroll) a jeho vyhlašování do konce roku. Nyní si shrneme, jak dopadl NFP, který byl publikován v sprnu 2016. Jedná se o pouze ukázku příkladu, doporučuji tento článek přečíst i v letošním roce 2017, abyste měli přehled, jak můžete NFP obchodovat. 

Srpnový NFP report dopadl na první pohled velmi dobře a tak jsme mohli pozorovat velmi slušný nárůst nových (NFP) pracovních pozic, pozitivní výsledky samozřejmě také pocítila cena dolaru a nejvýznamnější americké indexy. Pojdme se ted podívat na detaily aktuální ekonomie v USA a na to, jak jsme mohli NFP hlášení využít při našem obchodování.

Nové informace překonali očekávání

  • Srpnový NFP: 255 tisíc nových pozic X očekávaných 180 tisíc
  • Červnový NFP: zaktualizován na 292 tisíc nových pozic z 287 tisíc původních
  • Květnový NFP: zaktualizován na 24 tisíc nových pozic z 11 tisíc původních

NFP zaměstnanost v srpnu vzrostla o 255 tisíc, což je mnohem více, než bylo očekáváno (180 tisíc). Po celkovém součtu zaměstnání v červnu jsme se také z minulých 287 tisíc dostali na pěkných 292 tisíc. Ne tolik úspěšná čísla květnu se také z 11 tisíc předchozích nových pozic zvedla na 24 tisíc.

Pokud se podíváme na detaily, kde většina těchto nových pracovních pozic vznikla, tak velkou zásluhu má na tom sektor služeb. Rovněž zaměstnanost v sektoru stavitelství začala po několika měsících poklesu růst, to jsou také samozřejmě velmi důležité zprávy pro trh s bydlením. Hodinová mzda také pokořila očekávání a místo předpokládaného zvýšení o 0,2% se zvedla o 0,3%. Celkově tady čísla vypadají velmi pozitivně pro americkou ekonomii, posuďte sami.
NFP1 NFP2 NFP3 NFP4

Kompletní přehled můžete nalézt také na http://www.bls.gov/news.release/pdf/empsit.pdf , tohle je takový souhrnný seznam, který není tak do hloubky, ale určitě je zase jednoduší.

Vliv NFP na dolar

Pozitivní NFP výsledky měli samozřejmě vliv na dolar a tím pádem i na světové měnové páry jako například EUR/USD. Vyhlášení NFP proběhlo 5. Srpnu ve 14:30 našeho času, pojdme se ted podívat jak se měnila cena dollar indexu v této době. V 14:15, tedy těsně před vyhlášením šla cena již rapidně nahoru na 95.57. Přesně v době vyhlašování (14:30) skočila dokonce na 96,19 a pokračovala později až na své týdenní maximum 96.46 (15:45). Podívat se na graf US dollar index na investing.com
us-dollar-index

Vliv NFP na měnový pár eur/usd

Pokud bychom se podívali na cenu měnového páru EUR/USD, tak zjistíme, že také hodnota eura v porovnání s dolarem klesla. V 14:15 měl pár hodnotu 1.1151, ta ale později klesala, v 14:30 na 1.1099 a v 14:45 pak na 1.1084. Nejnižší cenu měl pár EUR/USD v době, kdy dolar dosáhl svého týdenního maxima, tedy v 15:45, to byla cena páru 1.1051. Podívat se na graf měnového páru EUR/USD investing.com
eurusd-po-NFP

Závěr

NFP hlášení je jedno z nejdůležitějších ekonomických indikátorů v USA a tak velmi často zahýbe nejen s cenou dolaru. Pokud byste chtěli na něm vydělat, tak se podívejte na článek NFP v USA pro rok 2017, kde zjistíte vyhlašovací data pro letošní rok.

Ukázka příkladu NFP a jeho vlivu na trh
Hodnocení článku

Autor: Michal

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

IQ Option nabízí aktuálně nejvyšší výnosy z binárních opcích na trhu.

Obchodovat zde lze už od vkladu 10$, min. obchod je pak od 1$.

Číst recenzi pro více informací

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com