Akcie v USA kvůli Applu a statistice oslabily, dolar klesl

Binární opce články Akcie v USA kvůli Applu a statistice oslabily, dolar klesl

New York 3. ledna (ČTK) – Akcie ve Spojených státech dnes výrazně oslabily. Mohlo za to varování Applu a nejnovější americká statistika, které posílily obavy ze zpomalení globálního ekonomického růstu. Ztrácely hlavně technologické společnosti a firmy citlivé na vývoj zahraničního obchodu, jako Caterpillar, 3M a Boeing.
Index Dow Jones klesl o 660,2 bodu, tedy 2,83 procenta, na 22.686,22 bodu. Širší index Standard  Poor’s 500 se snížil o 62,14 bodu, čili 2,48 procenta, na 2447,89 bodu. Index technologického trhu Nasdaq se propadl o 202,43 bodu, neboli 3,04 procenta, na 6463,5 bodu.
Šéf Applu Tim Cook v dopise investorům zveřejněném po středečním uzavření akciových trhů varoval, že firma čeká za fiskální první čtvrtletí, tedy tři měsíce do konce prosince, příjmy jen kolem 84 miliard USD místo původně odhadovaných 89 miliard až 93 miliard USD. Důvodem je hlavně slabý prodej telefonů iPhone v Číně. Výrazné snížení výhledu Applu vyvolalo šok v technologickém sektoru.
Zpráva organizace ISM ukázala, že aktivita ve zpracovatelském sektoru USA klesla v prosinci nejvíce od října 2008, tedy od doby finanční krize. Aktivita sice stále roste, její růst je však nejpomalejší za více než dva roky. Zpráva je podle analytiků dalším signálem toho, že globální ekonomika ke konci roku prudce zpomalila.
Ztrácely i akcie velkých automobilek, které oznámily, že jejich prodej v USA v prosinci klesl.
Za několik týdnů odstartuje v USA sezona zveřejňování výsledků hospodaření za čtvrté čtvrtletí. Analytici nyní čekají, že zisk firem z indexu SP 500 vzrostl o 15,5 procenta. V říjnu odhadovali růst o 20,1 procenta, napsala agentura Reuters.
Japonský jen dnes posílil vůči dolaru i euru, protože investoři obrátili svůj zájem k bezpečnějším investicím, mezi které se japonská měna řadí. Důvodem bylo šokující varování firmy Apple před slabšími příjmy, které posílilo obavy ze zpomalení růstu čínské i globální ekonomiky. Dolar stáhla dolů i slabá statistika a snížení nadějí na další růst úroků v USA.
V závěru obchodování dolarový index, který sleduje výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, klesl o 0,4 procenta na 96,26 bodu. Vůči euru dolar oslabil o 0,6 procenta na 1,1398 USD a k jenu o 1,18 procenta na 107,59 JPY. Kurz eura vůči jenu se snížil o 0,7 procenta na 122,6 JPY.

Akcie v USA kvůli Applu a statistice oslabily, dolar klesl
Hodnocení článku

Tagged , , , ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor: Matej Samec

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com