Audi investuje do elektromobilů, samořízených vozů a digitalizace

Binární opce články Audi investuje do elektromobilů, samořízených vozů a digitalizace

Ingolstadt (Německo) 4. prosince (ČTK) – Německý výrobce luxusních automobilů Audi hodlá během příštích pěti let investovat 14 miliard eur (363 miliard Kč) do elektromobilů, digitalizace a autonomního řízení. Oznámila to dnes firma, která je stejně jako česká Škoda Auto součástí německého automobilového koncernu Volkswagen.
Audi hodlá mít do roku 2025 ve své nabídce zhruba deset automobilů s plně elektrickým pohonem a dalších deset vozů s hybridním pohonem. Automobilka se chce do roku 2025 stát vedoucí „prémiovou značkou“ v oblasti elektromobilů, napsala agentura DPA.
Ohlášené investice budou směřovat do výzkumu a vývoje i do továren a výrobních zařízení. Investice Audi jsou součástí širší strategie koncernu Volkswagen, který chce do roku 2023 na nové technologie vynaložit téměř 44 miliard eur.
Audi má obvykle velký podíl na celkových ziscích koncernu Volkswagen. V letošním třetím čtvrtletí se však provozní zisk Audi propadl na pouhých 110 milionů eur z 1,26 miliardy před rokem. Za poklesem zisku stála především pokuta 800 milionů eur, kterou automobilce vyměřilo mnichovské státní zastupitelství kvůli skandálu kolem manipulace s měřením emisí naftových vozů.

Audi investuje do elektromobilů, samořízených vozů a digitalizace
Hodnocení článku

Tagged , , , ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor: Matej Samec

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com