Co přinese „tvrdý“ Brexit?

Binární opce články Co přinese „tvrdý“ Brexit?

S krátícím se časem a rostoucí pravděpodobností o nedojednání relevantní dohody o všech podmínkách odchodu Británie s EU přicházejí na řadu krizové scénáře a jejich dopady. Co by takový „tvrdý“ Brexit znamenal pro Českou republiku?

V první řadě se dá očekávat zvýšení nákladů na dopravu zboží do Spojeného království. Při vystoupení Británie z celní unie hrozní hraniční kontroly a opětovné dlouhé fronty kamionů. EU navíc zdůrazňuje, že v případě „tvrdého“ Brexitu nebude žádné přechodné období ve kterém dostanou podnikatelé čas se na nové podmínky adaptovat. Podmínky platné dle stávajících mezinárodních úmluv začnou platit ihned. Na hranicích tak bude platit hraniční režim se cly a výraznými dopravními komplikacemi. Pro ČR je Británie pátým nejvýznamnějším obchodním partnerem, kam v loňském roce putovalo 4,92 % exportu (více než 200 miliard Kč), nejčastěji v podobě automobilů (v hodnotě 66 miliard Kč). 

Zdroj: ihned.cz

Co přinese „tvrdý“ Brexit?
Hodnocení článku

[AuthorRecommendedPosts]

Autor: admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com