Italové hýbou eurem

Binární opce články Italové hýbou eurem

Analytická zpráva investiční banky Goldman Sachs přinesla nepříliš přívětivé zprávy pro hodnotu eura, kterým nyní hýbe nejistá politická situace v Itálii.

Jmenování tvořící se koalice podporované Hnutím 5 hvězd a krajně pravicovou protiimigrační Ligou navíc u prezidenta Sergia Mattarelly neuspělo a současný prezident Giuseppe Conte se v neděli vzdal premiérského křesla. Pokus o sestavení populistické vlády tedy selhal a země zřejmě míří k předčasným volbám. Nejistota v Itálii se odráží v klesající hodnotě eura a šíří se tak celou eurozónou. Co by přinesly případné předčasné volby je však otázkou. Skutečnost, že by populistické strany dosáhly ještě větší podpory je pravděpodobná, čemuž nahrává i současné odmítnutí italským prezidentem. Potenciální triumf těchto stran by významně otřásl hodnotou eura a důvěrou zahraničních investorů. 

Zdroj: Reuters

Italové hýbou eurem
Hodnocení článku

[AuthorRecommendedPosts]

Autor: admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com